Світи Аграрно-економічного: і чарівний Хогвартс, і веселі комікси

Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА 06 Июля 2020 15:33

Літо – зовсім не тиха пора для Херсонського державного Аграрно-економічного університету. Тут приділяють велику увагу не лише студентам, а й школярам. Адже розпочався період зовнішнього незалежного оцінювання, а в виші розташований один із пунктів здачі ЗНО, тож і тепер коридори та алеї закладу повняться гамором. Проте не можна сказати, що школярі вперше завітали до університету – більшість із них уже бували гостями ХДАЕУ: на днях відкритих дверей, різноманітних святкових заходах або ж беручи участь у цікавих «школах» під час канікул. А ще більше – готуючись до екзаменів у Центрі довузівської підготовки та отримуючи допомогу в консультаційному центрі. В Аграрно-економічному добре розуміють, наскільки важливо для майбутнього херсонських дітей мати міцні знання та добре підготуватись до екзаменів, тож проводять велику роботу в цьому напрямі.

Тим більше, що це певним чином і вклад у власний розвиток, бо величезна кількість сьогоднішніх школярів завтра стануть абітурієнтами, й вибір вишу для багатьох уже зроблено – це Херсонський державний аграрно-економічний університет. Саме цей освітній заклад упевнено лідирує в рейтингах серед вишів країни, а в повсякденному житті не втомлюється розвиватися.

Ось і тепер – уже на алейці біля центрального входу йде робота: міняють «зелений декор». «Ми в університеті завжди стараємось дивувати чимось новим, – підтверджує в розмові з газетою “Гривна” ректор Юрій Кирилов. – Ось розпочали новий формат озеленення, будемо зустрічати по-новому. До речі, це ідеї студентів, які навчаються на спеціальності “Лісове та садово-паркове господарство”, плюс практика з ландшафтного дизайну – найкращі роботи реалізовують на території університету».

«Умови навчання цього року напружені, – говорить декан економічного факультету Вікторія Грановська. – Неочікуваний перехід на формат дистанційної освіти завдав стресу й студентам, і викладачам. Та впоралися з ним швидко, відшукуючи нові можливості й у освітньому процесі, й у побуті. Так, за період карантину в університеті відновили спортмайданчик, відкрили тенісний корт – і діти, які збираються вступати сюди, бачать, як вони зможуть займатися спортом. Цей час дав можливість відремонтувати приміщення, оновити аудиторії та зокрема лекційний зал: зробили його затишнішим, установили кондиціонер і мультимедійну дошку», – продемонструвала Вікторія Григорівна.

Звичайно, навантаження на викладачів не зменшилося, а подеколи навіть навпаки – буває, що консультації з курсових, лабораторних, випускових робіт затягуються й після 22-ї години. Переформатовані були не лише заняття. Захист наукових робіт також проходив онлайн: члени комісії спілкувалися з дипломниками та студентами, котрі здавали кваліфікаційні іспити за спеціальністю, через мультимедійні дошки в аудиторіях вишу.

Правда, практично всі студенти зізнавалися, що нудьгували за позаурочним живим спілкуванням. «Тому карантин на економічному факультеті був наповнений онлайн-флешмобами», – розповідає декан. Наприклад, «Я та мій улюбленець» – зі своїми тваринками, котрі беруть «безпосередню» участь у лекціях, конференціях чи підготовці домашнього завдання (біля моніторів). Потім змагалися, особливо майбутні фахівці з готельно-ресторанної справи, у виготовленні різних страв. Підключилися й викладачі: хто як проводить вільний час, звісно, корисний для прикладу студентів. Згодом викладачі фізичної культури організували студентів, аби ті демонстрували свої спортивні надбання. «Ми взагалі притримуємось позиції, – говорить Вікторія Грановська, – що викладач має не лише навчати, а й формувати особистості студентів, головним чином – власним прикладом і щирим спілкуванням. А студенти економфаку взагалі активно використовували час карантину: проходили додаткові тренінги, брали участь у наукових конференціях і поетичних конкурсах, різноманітних проєктах, отримували додаткові сертифікати».

Молодіжне самоврядування ХДАУ, серед іншого, створило й онлайн-флешмоб «Чому я обрав Аграрно-економічний університет»: кожен із учасників фотографувався в рідній місцевості та розповідав, яку спеціальність і чому обрав, чим цікаве навчання та чого саме бракувало під час карантину. «Було дуже цікаво дізнаватися від дітей, про їх перші враження від університету, – посміхається Вікторія Григорівна, – чим виш привабив увагу, чим вразив уперше, чим запам’яталося знайомство. Згадували всяке: це й майстер-класи на канікулярних “школах” для учнів, і досягнення студентів, показані на днях відкритих дверей, навіть смачні пряники, якими пригощали школярів під час святкових заходів! Одна дівчина сказала: “Це дуже атмосферний університет! Коли потрапляєш сюди, відчуваєш постійний драйв – цікавість, піднесеність, бажання діяти та навчатися”. А продовжуючи ідею, ми вирішили поцікавитися: як же виглядає Аграрно-економічний очима нинішніх школярів? У Центрі довузівської підготовки в нас навчалася 11-класниця, яка добре малює. Вона планувала вступати в інший виш, але потрапила до нас на день відкритих дверей – і зрозуміла, що кращого годі й шукати. Зараз готується вступати до ХДАЕУ, а тим часом підготувала комікс, у якому відобразила своє бачення економічного факультету – як вона бачить себе тут, як університет змінював її світогляд – через спілкування, через відчуття духу аграрної родини. Ось так ми стали героями коміксу».

Усім потрібні позитив і підтримка, впевнені в Аграрно-економічному, а святкові заходи – хороший засіб їх виказати. Щоправда, цьогоріч і дні відкритих дверей, і, наприклад, День вишиванки проходили онлайн – фотографувалися та викладали в соцмережі. А нині в холі головного корпусу виставлений «фотозвіт», аби всі могли бачити яскраві знімки та розуміти, що життя вирує й далі. Крім традиційних свят не забувають і дивувати школярів, які прийшли на ЗНО. Діти, заходячи всередину, потрапляють… у світ Гаррі Поттера. Тут і зачарована залізнична платформа, з якої відправляються на навчання, й камін, із якого вилітають запрошення – не в Хогвартс, а в Аграрно-економічний університет, і дзеркало бажань, і фотозона з балакучим капелюхом, який допомагає обрати факультети – звісно, в ХДАЕУ. А на доріжках, які ведуть до пункту ЗНО, – кольорові побажання удачі та віри в себе. «Це все допомагає школярам заспокоїтися та не припускатися помилок через хвилювання, – пояснює задум Юрій Кирилов. – Тож сподіваємось на хороші результати іспитів – і чекаємо нових абітурієнтів Аграрно-економічного університету. Радує, що багато хто зі школярів цілеспрямовано готуються до вступу в ХДАЕУ, бо бачать перспективи майбутнього саме разом із нами».

На фото: Майбутні абітурієнти, завітавши до Аграрно-економічного, відразу отримують яскраві враження.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів