Що змінилося на ринку праці

Війна в Україні дуже змінила ситуацію на ринку праці. Деякі зміни стосуються нових викликів та запитів ринку. Інші – трансформації цілих галузей. Читайте український портал новин та аналітичні прогнози щодо майбутніх змін на ринку праці

Зміни

Ринок праці останній рік змінився до невпізнанності. Головні тенденції включають:

1. Війна призвела до зниження економічної активності та збільшення кількості людей, які втратили роботу. Особливо це стосується регіонів, що у зоні війни.

2. З'явився попит на військових та інших працівників правоохоронних органів: внаслідок війни попит на фахівців, пов'язаних із збройними силами та правоохоронними органами, значно зріс через те, що багато хто покликаний до ЗСУ.

3. Зниження довіри населення до економіки та збільшення рівня невизначеності щодо майбутнього спричинило зменшення споживчого попиту на різні товари та послуги. Звідси попит на торгові спеціалізації.

4. У зв'язку зі зростанням соціальних та економічних проблем багато людей почали шукати нові можливості заробітку. Це призвело до збільшення попиту на роботу у віддаленому доступі, тобто дистанційно.

Загалом війна сильно вплинула на ринок праці в Україні, змінила рівень зайнятості та внесла свій внесок у формування нових тенденцій у сфері зайнятості та працевлаштування.

Структура ринку праці 2023

Ринок праці в Україні включає різні галузі, такі як сільське господарство, промисловість, послуги, освіта і здоров'я. Найбільше зайнятих саме у цих областях. Розподіл між посадами: багато працівників серед менеджерів, робітників, службовців, персоналу у сфері надання послуг. Змінилася структура зайнятості за типами контрактів. Менше фахівців з повною зайнятістю, більше зайнятих. Дедалі більше керівників та працівники обирають контрактну форму роботи або фріланс.

Через те, що багато підприємств переїхали в інші регіони, а також зруйновані в результаті бойових дій протягом року змінилася кількість підприємств на ринку, які можуть бути розділені за розміром як малі, середні та великі.

Під час війни в Україні географічний розподіл зайнятих працівників може бути не рівномірним, залежно від рівня активності бойових дій у різних регіонах країни. Так, наприклад, у регіонах, де відбуваються активні бойові дії, працівники змушені залишати свої місця роботи та переїжджати у безпечніші регіони. У віддалених від зони конфлікту регіонах зріс попит робочої сили, що пов'язані з необхідністю вирішення питань заміни звільнених працівників.

Загалом географічне розподіл зайнятого персоналу може бути досить нерівномірним і залежати від різних факторів. На географічний розподіл зайнятості впливає економічна ситуація у країні. Експерти коментують новини промисловості України стверджують, що підвищення безробіття та зменшення заробітної плати може змусити працівників змінювати місця роботи та переїжджати в інші регіони, де можуть бути кращі умови праці.

Тэги:

Реклама
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів