За даними медиків, найбільша частка смертей щорічно припадає на неінфекційні захворювання – 68,5% смертей. Тобто причиною стають хвороби не раптові, а такі, що підточують сили людського організму впродовж тривалого часу, можливо, навіть роками. А все тому, впевнені експерти від медицини, що українці практично не займаються профілактикою та не вміють дбати про своє здоров’я.

Експерти відзначили, що серед причин смертності в цілому по Україні 70% посідають серцево-судинні хвороби: інфаркти, інсульти, порушення ритму серця, серцева недостатність, які розвиваються на фоні ішемічної хвороби серця.

За темпами поширення онкозахворювань наша країна посідає друге місце в Європі. Статистика жахлива: щорічно 140 тисяч українців дізнаються, що в них рак, щодня в 450 людей виявляють злоякісну пухлину (тобто 20 осіб на годину!) – з них 250 (тобто 10 людей на годину) помирають. Щороку від раку помирають близько 90 тисяч українців, 35% із них – люди працездатного віку.

Захворюваність органів дихання протягом останніх років займає першість у структурі загальної захворюваності населення. В Україні близько 8,5 мільйона людей страждають від захворювань легень, щорічно від хвороб органів дихання в країні вмирають понад 20 тисяч людей.

При цьому, за результатами досліджень, практично кожен другий чоловік не має шансів дожити до 65 років, а в жінок імовірність дожити до 65 років дорівнює 77,3%. Знавці вважають, що для цього є кілька причин. Зокрема жінки начебто менше схильні до шкідливих звичок, зате більше приділяють уваги своїм зовнішності та способу життя – тобто в цілому – здоров’ю.

Сучасне життя, з одного боку, має дуже швидкий темп, але з іншого, люди починають розуміти, що якість цього життя залежить від того, наскільки дбайливо ставитися до свого здоров’я. Про це важливо говорити та інформувати, адже життя – найвища цінність, і жертвами неуважності, бездіяльності чи небажання пройти вчасно профілактичне обстеження зрештою стали тисячі людських життів.

Фатальною може стати думка, що вас це все не стосується та біда ніколи не торкнеться. У медичних закладах Херсона існує достатньо спеціалістів із напряму профілактики та діагностики ранньої стадії різних захворювань – тож не зволікайте. Кваліфіковані лікарі за допомогою багатьох методик і приладів можуть визначити стан вашого організму, схильність до певних захворювань. Або ж уже їх наявність – і в такому випадку призначать засоби, які допоможуть зупинити хворобу або полегшать її перебіг.

З настанням холодів черги в поліклініках помітно збільшуються – за рахунок і тих, хто хронічно страждає від різних недуг. Що можна зробити, аби послабити сезонні загострення хвороб, розповів нам лікар променевої діагностики Медичного діагностичного центру «Радомед» Олексій Мащенко.

- Артрит, артроз чи остеохондроз часто нагадують про себе через переохолодження, – говорить лікар. – При артриті воно послаблює імунну систему – і активізується запалення в суглобах. При артрозі через холод погіршується кровопостачання суглобового хряща – й прискорюється його руйнування.

Ще одна поширена причина осіннього болю в хребті та суглобах – «вдало» проведене літо, коли на дачі кілька місяців люди важко працюють, навантажуючи спину та суглоби. Тоді треба виконувати спеціальну гімнастику для їх адаптації до нових умов. Профілактичний курс фізіотерапії можливий тільки після консультації з лікарем, бо є протипоказання. Точно встановити причину болю може лише лікар – адже без сучасної діагностики неможливе ефективне лікування.

Комп’ютерна томографія здійснила революцію в медицині, дозволивши точно діагностувати велику кількість захворювань. У діагностичному центрі «Радомед» у Херсоні встановлений сучасний комп’ютерний томограф, основна перевага якого – можливість буквально «зазирнути всередину» організму, пояснює Олексій Мащенко. Якісне зображення дозволяє створити 3D-реконструкцію кожної системи окремо – кісткової, судинної, м’яких тканин. Дослідження хребта та суглобів дає цінну діагностичну інформацію при багатьох захворюваннях без хворобливих або неприємних відчуттів. А отримані результати точно допоможуть вашому лікарю призначити своєчасне та ефективне лікування.

Багато мешканців Херсонщини користуються послугами мережі «Медтехніка-МТА». А отже знають, що це не просто універсальний медичний магазин – це історія в 50 років.

- Наш колектив професіоналів ставить собі за мету допомогти кожному українцю в питаннях, пов’язаних зі здоров’ям, – розповів газеті «Гривна» директор мережі «Медтехніка-МТА» Ігор Володимирович Гарагуля. – Ми маємо широкий асортимент товарів медичного призначення та домашньої медичної техніки, ортопедичного взуття, устілок, корсетів і бандажів, налаштування та підбір слухових апаратів як для дітей, так і для дорослих. Наявність додаткових послуг виводить нас за межі просто медичного магазину. Так, працює технічно-сервісний центр із ремонту та налаштування домашньої медичної техніки. А ще постійно діє благодійна програма з видачі протезно-ортопедичних виробів для жінок після мастектомії. Крім того, кожен четвер пацієнтів безкоштовно приймає ортопед-травматолог.

«Одной из болезней, симптомы которой должен знать сегодня каждый, является артроз, – считает врач-вертебролог, мануальный терапевт Леонтий Григорьевич Прилуцкий. – Это заболевание на ранней стадии может быть почти незаметным, однако прогрессируя, способно приносить нестерпимую боль. Артроз – это дегенеративно-дистрофическое повреждение суставного хряща. С возрастом в хрящевой ткани начинают преобладать процессы разрушения, она истончается, а уменьшение суставной смазки приводит к повреждению сустава. Через различные процессы в организме суставной хрящ травмируется, деформируется и сам сустав, что приводит к деформирующему артрозу.

Обычно изменения в хрящевой ткани суставов начинаются с 60-ти лет – в 90%. Чаще болеют женщины, что связано с гормональной перестройкой и лишним весом. Но за последние годы артроз помолодел на 10–15 лет. Чаще всего повреждаются коленные, голеностопные, тазобедренные суставы, а причинами раннего развития артроза являются экология, условия жизни и работы, травмы суставов и инфекционные болезни. Основные симптомы – боль в суставе, ограничение его подвижности утром. А проходит боль через 10–15 минут, когда человек «расхаживается». Со временем присоединяются хруст в суставе, деформация сустава, человек начинает хромать, пользуется палкой.

Лечение на начальных стадиях артроза может быть консервативное: лечебная физкультура, физиопроцедуры, медикаментозная ударноволновая терапия, эндоскопическое лечение сустава. При IV степени болезни, когда сустав деформируется, в нем происходят грубые нарушения, возможно только оперативное вмешательство: замена сустава, протезирование.

Лечение артроза обязательно должно быть комплексным, а начинается оно с консультации у врача, уточнения диагноза, дополнительных методов обследования больного. Лечение назначают в зависимости от степени артроза. Хорошие результаты даёт комплексное лечение с применением методики Евминова. Самолечение же может привести к быстрому прогрессированию течения болезни, а в конечном итоге – к инвалидности».

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів