На Херсонщині з’явився науковий парк

Автор: Виталий Яшков 05 Мар. 2019 16:10

Наприкінці зими в суспільно-науковому житті нашого регіону відбулася визначна подія - Міністерством освіти і науки України 21 лютого 2019 року було видано наказ про створення наукового парку Херсонської державної морської академії «Інновації морської індустрії» для проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень у сфері суднобудування та судноплавства. Що це дасть пересічному херсонцю? Як з’ясувалося, немало.

В умовах невпинного технологічного прогресу дедалі міцнішає зв’язок освіти, науки і бізнесу. Така взаємодія приносить вигоду усім сторонам: науковці отримують належні умови для проведення досліджень і винахідницької діяльності, заклади освіти пропонують знання, що відповідають потребам сучасності, а підприємці беруть на роботу підготовлених фахівців, здатних не лише якісно виконувати свої поточні обов’язки, але й генерувати нові ідеї.

Своєрідним містком між наукою і практикою є науковий парк – організація, що керує потоком знань і технологій між університетами, науково-дослідними установами, компаніями та ринками. Науковий парк ХДМА «Інновації морської індустрії» є результатом спільних зусиль академії та її стратегічного партнера - компанії «Марлоу Навігейшн», які за 12 років співпраці втілили низку проектів на загальну суму близько 31 млн доларів США.

Чим буде займатися науковий парк? По-перше, науковці планують розробляти нові матеріали та методи будування суден. Використання матеріалів із заздалегідь запланованим переліком властивостей – композитів - дозволить зменшити вагу конструкцій та покращити їх механічні характеристики. Оскільки суднобудування – одна з перспективних галузей на Херсонщині, такі розробки допоможуть поліпшити якість наших суден і, як наслідок, збільшити обсяг капіталовкладень у цю сферу, створити додаткові робочі місця, покращити якість життя населення регіону. Обіцяти подолання безробіття було б перебільшенням, але на зниження його рівня маємо сподіватися.

Більше 80 тисяч українців працюють у морській індустрії. Майже у кожного з нас є рідні, друзі та знайомі, які проводять частину життя в рейсах, змушуючи нас чекати на повернення та хвилюватися. Мешканці міста корабелів краще за інших розуміють важливість наукових досліджень, здатних вплинути на безпеку мореплавства. У науковому парку будуть удосконалювати автоматизовані системи управління у судноводінні та судновій енергетиці, а також робити експертне оцінювання аварійних ситуацій на водному транспорті, що допоможе зробити роботу морських фахівців безпечнішою.

Не залишиться поза увагою наукового парку «Інновації морської індустрії» і захист навколишнього середовища, а саме запобігання забрудненню водоймищ при використанні водного транспорту. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% усіх захворювань у світі пов’язані з незадовільною якістю води. Це більш ніж достатня підстава, щоб радіти науковим пошукам у природоохоронній сфері.

Сучасні молоді люди хочуть мати гідну роботу, а морська індустрія потребує професіоналів із гнучким мисленням, здатних якісно обслуговувати складне обладнання, запобігати виникненню аварій і здійснювати ремонтні роботи. Щоб задовольнити обидві сторони, необхідно запроваджувати в освітній процес нові технології. Науковий парк дозволить робити це швидко та успішно.

Досвід найпотужніших держав світу свідчить про ефективність таких установ. Достатньо пригадати Силіконову долину у Сполучених Штатах Америки, створену на базі Стенфордського університету. До речі, це далеко не єдиний приклад продуктивного співробітництва наукових, освітніх і підприємницьких структур. В Європі наукові парки виникли ще у 70-х роках ХХ століття, і сьогодні їх майже півтори сотні. Взагалі, коли йдеться про успішне впровадження інновацій, найчастіше згадуються саме наукові парки.

Колектив Херсонської державної морської академії вдячний компанії «Марлоу Навігейшн» за унікальну можливість реалізувати науковий потенціал закладу, втілити творчі мрії науковців і педагогів. Такий шанс мають далеко не всі: в Україні сотні закладів вищої освіти, та лише двадцять шість наукових парків.

Маючи почесний статус найстарішої в Україні морської освітньої установи, Херсонська державна морська академія наразі успішно виборює славу найсучаснішого в Європі центру морської освіти і науки. Створення наукового парку «Інновації морської індустрії» - важливий крок на шляху до цієї мети, а також неабиякий внесок у зміцнення економічної, наукової та освітньої потужності Херсонщини.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів