Грамотний догляд: обираємо культиватор та скарифікатор для своєї ділянки

Грамотний догляд: обираємо культиватор та скарифікатор для своєї ділянки

Автор: Григорій Сергієнко 22 Апр. 2024 09:08

Спеціальний садовий інструмент - невід'ємна складова для грамотного догляду за присадибною ділянкою, клумбами та газоном, що суттєво економить ваш час, енергію та підвищує ефективність садівника. Як правильно обрати культиватор та аератор для вашої садиби - далі в матеріалі. 

ОБИРАЄМО КУЛЬТИВАТОР

Культивація землі або перекопування ґрунту є обов'язковою процедурою, яку виконують садівники ранньої весною та восени. Ця робота необхідна для збагачення землі поживними речовинами, боротьби з бур'янами, хворобами та різними шкідниками. Для ефективної роботи варто купити культиватор

Садовий мотокультиватор є ідеальним варіантом для прополювання не твердого грунту. Це універсальне обладнання, яке можна перетворити на плуг, сінокосарку та інші зручні інструменти за допомогою додаткового навісного обладнання. 

Культиватори є бензинові, електричні або акумуляторні. Перший вид здатний справитися з великим навантаженням. Другий - підійде для власників невеликих присадибних ділянок, не потребує дозаправки сумішею бензину та масла, має компактніші розміри та невелику вагу. Акумуляторні культиватори підійдуть для міжрядного прополювання або роботи на малих грядках. 

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?

Обираючи культиватор варто звернути увагу на його характеристики - потужність, комфорт під час роботи, ширину захоплення та інші параметри. Обслуговування такого обладнання просте. Варто не забувати про перевірку рівня масла перед роботою та очищувати повітряний фільтр. Ці прості правила збільшать час експлуатації мотокультиватору. 

ЯК ОБРАТИ АЕРАТОР?

Аерація також важлива та обов'язкова процедура у догляді власною ділянкою. Використовується для цього спеціальний інструмент - скарифікатор для газону або ж аератора. Він підходить для будь-якого типу газонної трави та грунту. Сама ж процедура сприяє швидкому росту рослин, які отримують необхідну кількість вологи та корисних речовин. 

Під час вибору скарифікатору порадимо врахувати кілька важливих факторів. Серед таких - розмір ділянки з газоном. Для великих площ ефективним буде бензинове обладнання. Для невеликих газонів - електричний, ручний або акумуляторний. Слід звернути увагу на потужність скарифікатора, ширину його робочої поверхні тип шипів та глибину їх проникнення в грунт. 

Варто зазначити, що ефективна аерація - це проникнення шипів скарифікатора на глибину 5-10 сантиметрів. Шипи можуть бути різної форми - округлі менше травмують коріння газону, а гострі є більш ефективними для компактного грунту.

Додамо, що аератор може мати додаткові функції. Зокрема, перетворитися на газонокосарку та мати спеціальних кріплення до трактора або мотоблоку. Варто не забувати, що перед початком роботи зі скарифікатором необхідно очистити ділянку від сміття та каміння, щоб не пошкодити шипи аератора. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів