Окупанти імітують туризм в заповіднику «Асканія-Нова» і водночас викрадають екзотичних тварин

На території тимчасово окупованого заповідника «Асканія-Нова», що на Херсонщині, окупанти влаштували імітаційні екскурсії. Попри це, з заповідника систематично вивозять тварин, а на його території розмістили об’єкти ворожої військової інфраструктури.

27 червня на своїх пропагандистських каналах окупанти заявили, що «в Крим із Херсонської області привезли 7 зебр Чапмана». І в якості підтвердження опублікували відео з тваринами.

Законний директор заповідника «Асканія-Нова» Віктор Шаповал розповів виданню «Вгору», що це екзотичні тварини та дорогі. Саме тому цей вид і цікавить приватного бізнесмена, директора парку левів «Тайган» Олега Зубкова. А перевозять їх в приватну колекцію. Загалом, за його словами, окупанти незаконно вивезли вже 12 зебр.

У коментарі каналу «Еспресо» заступник Херсонської обласної ради Юрій Соболевський зазначив, що росіяни заявляють, що завозять тварин до заповідника, але Україна не має підтвердження цієї інформації. Натомість є факти, що окупанти «мародерять», вивозячи тварин з заповідника.

«Вони про це відкрито заявляють і це постійний процес. Окупанти називають це обміном фонду», – говорить Соболевський.

Та попри це загарбники продовжують імітувати туризм в окупованій «Асканія-Нова». Для цього до заповідника звозять працівників харчової промисловості з Ростовської області та Криму в межах так званого «промислового туризму», повідомляє Центр національного спротиву. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти планують туристичний сезон і водночас вивозять тварин – про ситуацію в «Асканії-Нова»

«Всього на «екскурсії» завезли 160 людей. Зауважимо, що на території заповідника функціонують військові обʼєкти ЗС РФ. Таким чином організація екскурсій є цинічним наражанням на небезпеку цивільних осіб», – йдеться у повідомленні ЦНС.

Також раніше «Гривна» писала, що «Асканія-Нова» втрачає рідкісних тварин внаслідок недбальства окупаційного керівництва. Так, у травні стало відомо про загибель кафрських буйволів, а також сайгаків та інших екзотичних тварин.

Фото: скриншот з пропагандистського відео

Пов'язані записи

Понад 14 млн грн на ліквідацію наслідків обстрілів: у Херсоні уточнили програму аварійних робіт

У Херсонській громаді працюють 11 аварійних бригад комунального підприємства «Парки Херсона», які закривають вибиті вікна, ремонтують покрівлі та усувають пошкодження після російських атак.   Начальник ХМВА Ярослав Шанько затвердив зміни…

Подробиці
Окупанти звозять інфіковані туші тварин на скотомогильники на ТОТ Херсонщини – ГУР

ГУР МО України повідомляє про біологічний тероризм на ТОТ Херсонщини – російські терористи навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки, звозячи інфіковані туші на скотомогильники. Йдеться про звезення туш…

Подробиці