Крім кору, грипу та дифтерії в Україні періодично спостерігається спалах вітрянки. Особливе збільшення хворих на вітрянку зафіксоване наприкінці 2018 року.

Вітрянка – гостре інфекційне захворювання, яке уражає зовнішні ділянки тіла. Найчастіше ця хвороба спостерігається у дітей молодшого віку: від 6 місяців до 10 років.

Вона, як і будь-яке інше захворювання має свої симптоми. Слабкість, головний біль, підвищена температура тіла - основні симптоми інкубаційного періоду, який триває до 5 днів. Потім з’являється характерний висип на тілі - у вигляді бульбашок.

Лікування хворих

Заразитися вітрянкою можна повітряно-крапельним шляхом від іншої людини, тому помітивши такі симптоми категорично не можна з'являтися в людяних місцях.

За словами заступниці директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Ліни Бондарєвої, хворі середньої та високої тяжкості перебігу вітрянки, діти раннього віку та люди похилого віку потребують стаціонарного лікування.

Якщо інфекційне захворювання проходить у більш легкій формі, тоді сімейний лікар може відпустити хворого додому, де він проходитиме лікування.

Що стосується безпосередньо лікування, то за потреби необхідно приймати жарознижувальні та знеболювальні препарати. Необхідне рясне пиття, і найкраще підходить охолоджена кип’ячена вода. Можливий прийом антигістамінних препаратів, оскільки вітрянка має виражений алергічний компонент.

Не варто забувати і про пухирці, які з’являються на тілі. Найчастіше їх обробляють антисептиком, щоб уникнути потрапляння додаткової інфекції. Робити це не треба постійно! Достатньо обробити двічі. Перший раз – коли тільки з’явилися пухирці, щоб у подальшому бачити, чи не збільшується їхня кількість. А вдруге – коли вони почали лопатися.

Раніше це робили зеленкою, а сьогодні все частіше рекомендують мазь «Ацикловір». Вартість противірусного препарату – від 25 до 30 гривень.

Як вберегтися від інфекції

Найкращим захистом від хвороби є вакцинація. Як зазначають представники Міністерства охорони здоров’я України, робити щеплення можна з 9-місячного віку (двічі з інтервалом у шість тижнів). Рекомендовано – до 15 років, але якщо людина перебуває у вогнищі вітрянки, можна й у дорослому віці.

Варто зазначити, що вакцинація від вітрянки не входить до календаря обов’язкових щеплень, вона носить лише рекомендований характер. Отже, якщо ви вирішили зробити щеплення, потрібно закуповувати вакцину за власні кошти в аптеках.

Сьогодні щеплення від вітрянки проводяться вакцинами британського і французького виробництва «Варілрикс» і «Окавакс». Придбати їх можна у 7 аптечних пунктах Херсона:

- Північний мікрорайон (вул. Генерала Алмазова, 37);

- біля залізничного вокзалу (площа Привокзальна, 1);

- центр міста (пр. Ушакова, 56 та 57);

- центр міста (площа Свободи, 9-А);

- мікрорайон ХБК (Університетська, 157);

- Житлоселище (вул. Комарова, 2).

Вартість однієї дози вакцини - приблизно 1000 гривень. Якщо вам потрібно провакцинувати родину хоча б з чотирьох осіб, то витрати складуть 4000 гривень. Проте краще сплатити цю суму за щеплення, ніж у період епідемії купувати високовартісні ліки або взагалі потрапити до лікарні.

Тэги:

Деньги
Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів