Медична реформа продовжує набирати обертів в Україні. За останні два роки підписано 29,30 млн декларації з сімейним лікарем. Крім цього медичні установи уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

2020 стане роком нововведень як для медиків, так і пацієнтів. Саме у цьому році планують розширити спектр послуг, які люди зможуть отримати абсолютно безкоштовно.

Так, відбудеться запуск довгоочікуваної програми “Безкоштовна діагностика”. Вона передбачає безкоштовні діагностичні обстеження, серед яких: мамографія, УЗД, рентгенографія, ехокардіографія серця, гістероскопія, ендоскопія тощо.

На думку представників медичної сфери, саме регулярна діагностика допоможе виявляти онко- та інші серйозні захворювання на ранніх стадіях. Адже останнім часом саме вони перевищують всі показники. Коли ж люди знатимуть, що обстеження можна зробити безкоштовно, кількість бажаючих значно зросте.

Отримати дану послугу пацієнт зможе у будь-якому медичному закладі, головне - укладений договір з НСЗУ. За словами голови служби здоров’я Олега Петренка, наприкінці місяця кожен заклад звітуватиме про кількість наданих послуг. Чим їх більше, тим вище фінансування закладу. Тобто в дії знову принцип “гроші ходять за пацієнтом”.

До речі, з державного бюджету на впровадження цієї програми вже виділили близько 1 млрд гривень.

Як записатися на безкоштовну діагностику

Ні для кого не є секретом той факт, що потрапити до вузькопрофільного спеціаліста можливо лише після прийому сімейного лікаря. Тільки після опитування та огляду, він надає направлення. “Квиток” на безкоштовну діагностику також можна отримати лише в його кабінеті. Тож, якщо ви ще не підписали декларацію, варто це зробити.

Вже після того, як ви отримали направлення на одну з вищевказаних діагностик, звертайтесь до медичного закладу і записуйтеся на прийом. Та перед записом запитайте, чи дійсно лікарня співпрацює з НСЗУ. Також цю інформацію ви можете знайти на сайті служби здоров’я.

Нагадаємо, з 1 квітня пологові будинки працюватимуть за новою схемою фінансування: жінки народжують, а НСЗУ сплачує. Пологовим будинкам обіцяють за кожну пацієнтку 8,5 тисяч гривень.

Тэги:

Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів