Майже щороку в осінньо-зимовий період Україну "накривають" інфекційні хвороби. Якщо до них українці вже більш-менш звикли та знають як врятуватися, то ось давно забуті хвороби наганяють на людей паніку. Цього разу до цих хвороб відноситься дифтерія.

Дифтерія - підступна хвороба, проте є ряд симптомів, які свідчать про ймовірне зараження і сигналізують про звернення до медичних установ. Головним симптомом є місцеве запалення з масивними сірими або темними нальотами, що щільно прикріплені до слизової оболонки горла та набряком м'яких тканин. Додатково може бути лихоманка та слабкість.

Зазначимо, що небезпечність захворювання на дифтерію характеризується високою смертністю: в 50 випадках зі 100. Тому лікарі не радять шуткувати з цією хворобою.

Хоча й епідемії на території Херсонської області не спостерігається, проте декілька пацієнтів зі схожими симптомами до лікарень зверталися. За словами заступниці директора Департамента охорони здоров’я ХОДА Ліни Бондарєвої, після проведення всіх необхідних аналізів, діагноз не підтвердився.

Щеплення: варто чи ні

Щоб у народі не казали, а єдиним та надійним способом захиститися від хвороби вважається вакцинація. Якщо ж щеплення від грипу херсонці повинні робити за власні кошти, то вакциною від дифтерії забезпечує держава.

Сьогодні у Херсонській області є 92,7 тисяч доз вакцини, до складу якої входять компоненти проти дифтерії, а саме: АКДП – 32 101 доз, АДП – 4200 доз, АДП-м – 41 652 доз та вакцина Пента-Хіб - 14 800 доз.

“Наразі центри медико-санітарної допомоги області повністю забезпечені безкоштовною вакциною проти дифтерії та правця. Тому не гайте часу і вакцинуйтеся”,- зазначили медичні працівники.

Нагадаємо, вакцинація проводиться як дітям, так і дорослим відповідно до календаря профілактичних щеплень затвердженого наказом Міністерством охорони здоров'я України, у 2, 4, 6, 18 місяців. Далі у шестирічному віці і через кожні 10 років.

Лікування дифтерії

Ви помітили у себе або членів вашої родини вищезазначені симптоми? Негайно зверніться до медичного закладу. Там вас огляне лікар та направить на аналізи. Тільки після того, як діагноз буде підтверджено, отримаєте направлення на стаціонар.

За словами заступниці директора Департамента охорони здоров’я ХОДА, лікування хворих на дифтерію проводиться тільки в інфекційних стаціонарах. Під час лікування застосовується специфічна терапія - антитоксин (протидифтерійна сироватка) та антибіотики. Якщо ж ви хочете скоріше одужати, а не навпаки отримати додаткові ускладнення, потрібно суворо дотримуватися стаціонарного режиму.

Варто пам’ятати, що пацієнти, які перехворіли на дифтерію можуть мати певні ускладнення. У першу чергу це стосується блокування дихальних шляхів, а саме пневмонія. Також відбувається ураження нервової системи та серцевих м'язів.

Тэги:

Важно
Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів