Сьогодні кожен другий українець є споживачем інтернет-магазинів. Таким чином ми намагаємося зекономити власний час та гроші. Адже все що нам потрібно - зайти на певний сайт та вибрати потрібну категорію. Вуаля, на екрані нашого смартфону чи ноутбуку з’являється весь асортимент. Та ще й можна відкоригувати ціни, розмір, марку тощо. І навіщо ходити по крамницях, відстоюючи черги у роздягальні?

Хоча фахівці ГУ Держспоживслужби у Херсонській області зазначають, що такі інтернет-покупки є більш небезпечними, ніж у звичайних крамницях. Погодьтеся, що обираючи товар, ви майже ніколи не дивитеся на інформацію, що вказана у віртуальному куточку споживача. Для нас важлива наявність обраної речі, ціна та термін доставки. Хоча можливо переглянете відгуки чи кількість підписників.

Якщо ви обираєте речі лише за вищевказаним алгоритмом, вітаю, ви з легкістю можете потрапити на “гачок” шахраїв. Яка кількість споживачів щороку потерпає від схем онлайн-продавців –точно не відомо. Проте протягом минулого року до ГУ Держспоживслужби у Херсонській області надійшло 5 скарг, щодо придбання неякісних непродовольчих товарів в інтернет-магазинах, поза торговельним або офісним приміщенням, при укладанні угоди на відстані.

До речі, статтею 13 ЗУ “Про захист прав споживачів” регламентовано право споживача у разі укладання договору на відстані. Тобто ви спокійно, без сумнівів можете звертатися по допомогу до відповідних органів.

Що робити при придбанні неякісного товару в онлайн-магазині розповіла журналістам сайту “Гривна” заступниця начальника ГУ Держспоживслужби у Херсонській області Наталя Клим.

“При отриманні неякісного товару через інтернет-магазин споживач має право звернутися до продавця з проханням обміняти на товар неналежної якості або повернути кошти. Якщо отримує відмову, то повинен знати, що такі заяви безпідставні та необґрунтовані, адже законодавство України дозволяє повернути чи обміняти придбаний товар протягом 14 календарних днів, не рахуючи дня купівлі, при умові, що такий товар не був у користуванні”,- зазначила Наталя.

У разі категоричної відмови, не втрачайте час, а з відповідною заявою та документом про покупку (чеком) одразу направляйтесь до ГУ Держспоживслужби у Херсонській області. У заяві варто викласти всі порушення, які були знайдені в товарі та результат звернення.

На підставі згоди управління захисту прав споживачів та скарги особи буде проведено перевірку суб’єкта господарювання, що здійснює свою діяльність у відповідному інтернет-магазині.

Ні для кого не є секретом, що провести таку перевірку можливо лише у фірмових інтернет-магазинах або тих, де наявна вся відповідна інформація (адреса реєстрації, особа, контактні дані та вид діяльності). Так як більшість з нас сьогодні надає перевагу онлайн-магазинам, створеним у соціальних мережах, де крім номера телефону та імені продавця нічого не відомо, то розраховувати ми можемо лише на порядність та совість підприємця.

Ще одним важливим моментом при купівлі товару є видача продавцем розрахункового чеку чи іншого документу, який підтверджує факт придбання товару. До заяви у Держспоживслужбі обов’язково долучається копія такого документу. Слід додатково наголосити, що немає різниці як споживач купує товар – у звичайному магазині чи онлайн. Тому, якщо вже продукцію було придбано через мережу Інтернет, при отриманні товару обов’язково переконайтесь у наявності чека. У ньому має бути зазначена назва товару, ціна, кількість та основні дані про продавця. Якщо такий документ відсутній або в ньому неправильно вказані дані про придбаний товар, то буде практично неможливо довести факт придбання продукції.

Тому працівники ГУ Держспоживслужби та правоохоронних органів неодноразово радили, відноситися до покупок в онлайн-магазинах з особливою обережністю. Адже ви можете не тільки отримати не відповідний товар, а взагалі залишитися без власних коштів.

Проте, якщо ви на свій страх та ризик все ж таки надаєте перевагу онлайн-магазинам, домовляйтеся про часткову оплату або після огляду товару у поштовому відділені.

Тэги:

Важно
Деньги
Торговля
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів