З 2014 року до Херсона активно переїжджають переселенці з тимчасово окупованої АР Крим та з Донецької і Луганської областей. Звісно, що ці люди покинули все, аби втекти від війни та окупації. Тому влада взяла на себе зобов’язання допомагати таким особам. Цікаво, як міська рада підтримує вимушено переміщених осіб (ВПО), які проживають у нашому місті. Тож, аби це з’ясувати журналісти сайту «Гривна» направили інформаційний запит до управління соцполітики Херсонської міськради.

У Херсоні діє міська програма «Соціальний захист». Один із її пунктів – одноразова грошова допомога для внутрішньо переміщених осіб. Фінансова підтримка надається родинам, які мають дітей, що навчаються в загальноосвітніх або дошкільних навчальних закладах Херсона. Згідно з рішенням Херсонської міськради, було встановлено наступний розмір одноразової грошової допомоги для ВПО:

Для того, аби ВПО було призначено цю соціальну допомогу, вони мають подати наступні документи до виконавчих органів Херсонської міськради (проспект Ушакова, 37, каб.107):

- Особисту заяву на ім’я міського голови;

- Копію паспорта громадянина України;

- Копію ідентифікаційного коду;

- Копію довідки про взяття на облік ВПО;

- Довідку із зазначенням реквізитів соціального рахунку;

- Копію документа, який засвідчує особу дитини;

- Довідку, що підтверджує факт початку навчання дитини у загальноосвітніх або дошкільних навчальних закладах Херсона.

Окрім цього у Херсоні працює ще одна міська програма, яка допомагає переселенцям – «Оздоровлення та відпочинку дітей». Згідно з цією програмою, діти переселенців, віком від 7 до 17 років, мають право на безоплатне оздоровлення і відпочинок у міських дитячих таборах та санаторіях.

Також програмою передбачається виплата одноразової грошової допомоги у зв’язку з хворобами. Вона виплачується особам, які пройшли курс стаціонарного лікування, операції або хворіють на онкологію. Розмір цієї допомоги становить від 0,35 до 3,5 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (573 грн – 5,7 тис. грн). Для отримання соціальної допомоги потрібні документи, що перераховані вище, але замість останніх двох пунктів з собою потрібно мати наступний документ:

- Копію виписного спікризу із закладу охорони здоров’я про проходження стаціонарного лікування у поточному році.

Зазначимо, що загалом у минулому році на виплату одноразової грошової допомоги у рамках виконання програми «Соціальний захист» з міського бюджету було витрачено майже 9 млн грн.

Тэги:

Деньги
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів