Щороку діти Херсонщини мають можливість відкрити для себе Україну з нового боку та оздоровитися, відвідавши кращі санаторії нашої країни. Сьогодні розраховувати на безкоштовний відпочинок можуть не лише пільговики (переселенці, сироти, діти бійців АТО), а й діти, які мають хронічне захворювання або знаходяться на диспансерному обліку.

Перелік путівок оновлюється щомісяця та надходить до Департаменту охорони здоров’я. Про це журналістам інтернет-видання “Гривна” розповів директор закладу Віктор Короленко.

“Путівки ми отримуємо щомісяця. Ось у цьому році діти відпочиватимуть в 11 республіканських дитячих санаторних закладах, зокрема: Одеси, Трускавця, Львова, Бердянська тощо”,- каже Короленко.

Оздоровлюються діти за рахунок бюджетних коштів, починаючи від 2 років. Найчастіше малеча отримує путівки у Херсонський обласний дитячий пульмонологічний санаторій “Дніпро”. Тривалість оздоровлення триває 26-29 днів.

Подальша доля безкоштовних путівок

Після ознайомлення з переліком путівок працівники департаменту направляють їх по регіональним медичним закладам, а саме до санаторно-курортних відбіркових комiсiй. Представники комісій сповіщають батьків або опікунів, чиї діти знаходяться на диспансерному обліку про можливість безкоштовного оздоровлення і пропонує принести документи на оформлення.

У тому разі, якщо путівки закінчилися і ваша дитина не потрапила до санаторію цього місяця, ви можете стати в чергу у сімейного лікаря. І як тільки прийде оновлений перелік, вам надішлють сповіщення.

За словами медичних працівників, республіканські санаторії добре підготовлені, тож діти з великою радістю їдуть на оздоровлення. Заклади приймають дітей як з офтальмологічними проблемами, психоневрологічними, так і з захворювання кістково-м’язової системи.

Що стосується вартості путівок, то усі надаються абсолютно безкоштовно, батьки сплачують виключно за перевезення дитини до закладу.

Нагадаємо, у минулому році можливістю оздоровитися за державні кошти скористалося понад 41 тисяча дітей. На це витратили 2,6 мільйона гривень. У 2020 році кількість дітей незмінна, а ось коштів планують витратити трішки більше - 2,9 мільйонів гривень.

Тэги:

Деньги
Дети
Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів