Різкі перепади температури даються взнаки — один за одним херсонці хворіють на ГРВІ та грип. Симптоми, якими супроводжується ці хвороби, прості та всім знайомі: кашель, нежить, чхання, головний біль та біль у горлі.

Виявивши їх, люди розділяються на дві умовні групи: одні біжать до аптечних пунктів за ліками, інші — надають перевагу народним методам. Та представники Міністерства охорони здоров`я запевняють, що краще не ризикувати й одразу відвідати лікаря. А ще краще — вакцинуватися, як тільки погода змінюється на прохолодну.

Перед тим, як придбати вакцину, потрібно звернутися до сімейного лікаря, який огляне вас, надасть рекомендації та попередньо запише на прийом.

“Щорічна вакцинація — найкращий спосіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно”,— зазначила заступниця директора Департаменту охорони здоров`я Ліна Бондарева.

Більш-менш люди прислухаються до порад лікарів та роблять щеплення. Ось, за 11 місяців поточного року щеплення від грипу на Херсонщині отримали 7,4 тисячі осіб.

Де та як херсонцям отримати щеплення

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих, проте відсутня у національному календарю щеплень. Це означає, що вакцину можуть закуповувати за кошти місцевих бюджетів, підприємств або громадяни самостійно.

Що стосується саме Херсона, то вакцину можна придбати у 7 аптечних пунктах:

- Північний мікрорайон (вул. Генерала Алмазова, 37);

- біля залізничного вокзалу (площа Привокзальна, 1);

- центр міста (пр. Ушакова, 56 та 57);

- центр міста (площа Свободи, 9-А);

- мікрорайон ХБК (Університетська, 157);

- Житлоселище (вул. Комарова, 2).

Наразі зареєстровано та внесено до Державного реєстру лікарських засобів України наступні вакцини від грипу: ДжіСі Флю, Ваксігрип тетра, Інфлувак.

З моменту придбання вакцини має пройти не більше двох годин, тому краще купувати її перед щепленням. Якщо порушити правило, препарат може втратити свої властивості.

Вакцинація проводиться у спеціальному кабінеті для щеплень або у сімейного лікаря.

Вартість вакцин складає приблизно 300 гривень за 0,5 мл. Якщо вам потрібно провакцинувати родину хоча б з чотирьох осіб, то витрати складуть 1200 гривень. Проте краще сплатити цю суму за щеплення, ніж у період епідемії купувати високовартісні ліки або взагалі потрапити до лікарні. Тоді ваші витрати будуть не 1, а всі 3 чи 4 тисячі гривень.

Тэги:

Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів