Від 2018 року регулярні перевірки проводяться не лише в супермаркетах чи магазинах побутової техніки, а й аптечних пунктах. Адже фальсифіковані чи неякісні ліки куди страшніше запліснявілого хліба. Та і коштують вони далеко не 10 гривень.

Навіть ціни на звичайний сироп від кашлю коливаються приблизно від 65 до 200 гривень за 100 мл. Тому, якщо він виявиться неякісним, позначиться на бюджеті.

За словами начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області Владислава Данько, протягом минулого року провели 80 планових перевірок додержання умов якості лікарських засобів власниками аптечних пунктів. За ці 80 перевірок вдалося відвідати 223 аптеки Херсонщини та ознайомитися з їхньою документацією.

Під час перевірки звертається увага не лише на документацію, а й лікарські засоби. Якщо вони вже не придатні до використання, тобто їх термін закінчився, то відправляються на утилізацію. Їх категорично заборонено зберігати в приміщеннях аптек. Так з аптек Херсонщини за минулий рік вивезли та утилізували 436,5 упаковки лікарських засобів.

За якими критеріями проводяться перевірки

Щороку Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області розробляє проєкт плану перевірок аптечних пунктів. Він складається не за бажанням працівників служби, а за певними критеріями. Серед них: кількість скарг, види минулорічних порушень, дата останньої перевірки.

Фінальна версія проєкту відправляється до Держлікслужби України на узгодження. І тільки після ознайомлення та підпису керівництва у Херсоні можуть приступати до дій.

“За 10 днів до проведення перевірки наші працівники попереджають суб`єктів господарювання. Проте це буває не завжди. Наприклад, якщо здійснюємо перевірку державного ринкового нагляду, то можемо прийти неочікувано”,- каже Владислав Данько у прямому ефірі телеканалу “Суспільне Херсон”.

Зазначимо, всього в аптечних пунктах проводиться чотири перевірки:

- контроль якості лікарських засобів;

- відповідність суб`єкта господарювання ліцензійним умовам;

- обіг наркотичних лікарський засобів і прикурсорів;

- перевірка державного ринкового нагляду.

Позапланові перевірки

В аптечних пунктах, як і супермаркетах проводяться позапланові перевірки. Підставою для їх проведення є звернення власника аптечного пункту. Тобто особа звертається до служби, аби працівники провели перевірку та вказали на недоліки. Це у першу чергу стосується тих, хто займається реалізацією вакцини.

Крім цього, підставою для позапланової перевірки вважається і скарга споживача. Якщо людина має сумнів щодо якості лікарського засобу, вона має повне право звернутися до служби (вул.Богородицька, 24).

Споживача направлять до юрисконсульта, який допоможе правильно написати заяву-скаргу. Текст скарги має містити таку інформацію:

- ПІБ заявника, його повну адресу, контактні телефони;

- точну назву аптечного закладу (те, що зазначене у ліцензії);

- адресу його розташування;

- назву суб’єкта господарювання (власника, а не директора аптеки).

Усю цю інформацію найзручніше знайти у “Куточку споживача”. Такий куточок має бути у кожній аптеці, і саме там має висіти ліцензія на діяльність – звідти і треба списати точну інформацію щодо закладу та його власників.

Також не забувайте вказати назву лікарського засобу, серію, виробника і форму. Сформулюйте чіткі пункти невдоволення, і звичайно ж, не забувайте про чек. Саме цей документ засвідчує про придбання товару в аптечному закладі.

“З такими зверненнями ми не зволікаємо. Протягом доби заява вже опрацьована і направляється до Держлікслужби в Києві. Ця служба погоджує позапланову перевірку в Міністерстві охорони здоров`я України. І тільки після цього ми отримуємо доручення на позапланову перевірку”,- каже начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області.

Працівники направляються до аптечних пунктів на позапланову перевірку і вилучають зразки лікарських засобів. Ці зразки віддаються в лабораторний аналіз і тільки після цього щось вирішується далі. Згідно з нормативними документами, уся процедура має тривати у межах 30 днів.

Виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих ліків караються позбавленням волі на строк від 3-х до 5-ти років із конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів.

Тэги:

Важно
Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів