Протягом останніх двох років у лікарнях України стали активно впроваджувати електронну медичну систему. Вона дозволяє як пацієнтам так і лікарям забути про купу непотрібних паперів, величезні черги під кабінетами та загублені документи.

Вся необхідна інформація про пацієнта має міститися в єдиній електронній базі, до якої доступ матимуть лише медики.

Проте очікування не завжди відповідають реальності і херсонці досі змушені відстоювати черги у коридорах лікарень, аби потрапити до потрібного фахівця.

“Я прийшла до лікарні і запитала, чи можна записатися на прийом онлайн. На що лікарка мені відповіла, що вони не мають доступу до електронного порталу і ні в яку базі їх пацієнти не внесені. Далі я самотужки намагалася знайти хоча б один медичний портал, аби зрозуміти як він працює та усе марно. Дійсно, кількість таких порталів зашкалює, а ось сенс від них — нульовий. І нащо тоді створювати цю електронну медицину”,- обурилася херсонка Людмила.

Ми вирішили звернутися до Департаменту охорони здоров`я Херсонської ОДА, аби дізнатися, чи справді медичні заклади підключені до електронної системи та як можна записатися до лікаря онлайн.

За словами заступника директора Департаменту Ліни Бондарєвої, на території Херсонщини діє всього лише один онлайн-сервіс, за допомогою якого можна записатися на прийом до лікаря, і це “Медпортал”.

Попри те, що електронна медицина розвивається семимильними кроками, на порталі вже зареєстровано 4 тисячі осіб. Більш того, вони дійсно користуються сервісом.

“Ми працюємо над тим, аби даний сервіс став більш популярним серед мешканців області. За рік на прийом до лікаря за допомогою порталу потрапило 10 тисяч осіб і це вже добре. Сервіс запису діє у понад 30 закладах області, далі більше”,- зазначили представники установи.

У наступному році планують закупити нові комп'ютери для медичних установ. Дана покупка обійдеться обласному бюджету в 29 858 тисяч гривень.

Як зареєструватися на онлайн-порталі

Насправді, “Медпортал” справжня знахідка для пацієнтів. Саме там ви можете переглядати власну історію відвідування лікарів, результати аналізів та оформити запис на огляд.

Щоб усі вищеперераховані функції були у вільному доступі для вас, потрібно пройти декілька пунктів реєстрації.

По-перше: зверніться до сімейного лікаря або реєстратуру медичного закладу. Там вам нададуть талон «Код пацієнта», в якому вказано: ПІБ пацієнта, інтернет-адреса вашого медичного порталу, секретний ідентифікатор доступу пацієнта до порталу.

По-друге: у пошуковій системі вбиваєте назву — “Медпортал” та переходите за першим посиланням.

По-третє: система направить вас на стартову сторінку медпорталу, де треба натиснути кнопку “Зарєєструватися”. На вашому екрані з'явиться віконце з порожніми полями, які власне і потрібно заповнити з талону, отриманого у медичному закладі.

Зверніть увагу, у поле “код” потрібно ввести ідентифікатор доступу пацієнта до порталу, що також зазначений на талоні.

По-четверте: знову натискаєте кнопку “Зарєєструватися” і вже потрапляєте до особистого кабінету.

Як записатися на прийом лікаря онлайн

Після ідентифікації на медпорталі зайдіть до свого персонального кабінету та натисніть на вкладку «Запис на прийом», в якій ви побачите вгорі картку свого сімейного лікаря.

Далі вам запропонують обрати декілька пунктів: послугу, дату та час. Якщо у заданий час лікар вільний, лише підтверджуєте запис. Тільки після натискання на кнопку “Підтвердити запис” сервіс формує талон та відправляє до бази сімейного лікаря, який власне і чекатиме вас на прийом.

Нагадаємо, що найактивніше електронна медична система розвивається разом з урядовою програмою “Доступні ліки”. Як оформити рецепт та де отримати читайте у матеріалі сайту “Гривна”.

Тэги:

Важно
Медицина
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів