В Україні активно почали розвивати освітню галузь. За останні два роки створили та розвивають урядову програму “Нова українська школа” (НУШ), впровадили інклюзію, підтримують молодих кадрів та розробляють безліч інших цікавих проектів. Дані провадження роблять освіту цікавішою та яскравішою.

У Херсоні вважають, що освіта - інвестиції в майбутнє. Саме таку назву носить програма Управління освіти Херсонської міської ради, що розроблена у 2019-му й одразу на п'ять років. Планується, що у результаті її реалізації навчальні заклади стануть модернізованими, а педагоги та діти охочішими до роботи.

На реалізацію програми за п'ять років планується витратити майже 73 млн грн з міського бюджету. Що стосується 2020 року, то сума також значна - 15,2 млн грн.

Цікаво, на що ж представники управління освіти планують витратити такі кошти? Якщо враховувати те, що розмір щорічної державної субвенції навчальним закладам також немаленький.

Так ось, 12 мільйонів з 15 планують витратити на харчування у закладах дошкільної та загальної середньої освіти для пільгової категорії дітей. Нагадаємо, що до цієї категорії відносяться: сироти, діти з обмеженими можливостями, з малозабезпечених родин та діти військових, які боронять кордони нашої держави.

300 тис. грн витратять на подальший розвиток інклюзії у закладах освіти. Нагадаємо, за останні роки у Херсоні з'явилося декілька спеціалізованих класів, на базах шкіл відкрили ресурсні кімнати та інклюзивні центри.

Перше, що потрібно для особливих діток - комфорт. Щоб вони мали змогу вільно відвідувати заклад та пересуватися ним, школи № 4, 11, 26, 33, 48, спеціалізований заклад №1 та садочок №37 обладнають пандусами, які відповідають будівельним нормам, та туалетними кімнатами, пристосованими для дітей з особливими потребами.

В управлінні вирішили подбати і про учнів закладів загальної середньої освіти. Так, за 5 років планується встановити у кожній школі кнопки швидкого реагування.

Після натискання сигнал одразу надходить до відділення поліції і оперативна група виїжджає на виклик. Таке нововведення послуговує своєрідним заспокійливим для батьків, адже кожен переймається про безпеку дитини у школі. На нововведення з міського бюджету виділять 250 тисяч гривень.

Діти дітьми, а вчителі також потребують похвали. Так, у Херсоні продовжать надавати щорічні премії для вчителів, учні яких склали зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) на найвищий бал. Кожен вчитель отримає грошову винагороду у розмірі 7 600 гривень.

Такою ж премією нагороджуватимуть 10 кращих молодих педагогів у номінаціях: «Дошкільна освіта», «Загальна середня освіта», «Позашкільна освіта», «Професійно-технічна освіта» та «Освіта дітей з особливими освітніми потребами».

Варто зазначити, що програма має оновлений зміст. Та чи готові виділяти з міського бюджету такі кошти? Чи підтримають депутати програму, дізнаємося після пленарного засідання сесії Херсонської міської ради, яке відбудеться 20 грудня.

Тэги:

Важно
Деньги
Культура
Образование
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів