У Херсоні говорили про страшну хворобу – хто в групі ризику?

Автор: Поліна ДАЙНЕГА 16 Октября 2018 14:53

16 жовтня у Херсоні на базі обласного департаменту охорони здоров'я відбулася прес-конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби із захворюванням на рак молочної залози, що відзначається щороку 15 жовтня.

«Рак молочної залози займає перше місце серед онкологічних захворювань. Щорічно на Херсонщині ми діагностуємо захворювання у понад 450 жінок. Прикро, але південь України є лідером з цього захворювання. За останній рік кількість хворих збільшилася майже на 19%. На 100 тисяч жіночого населення понад 80% мають цю хворобу», - прокоментувала головний лікар Херсонського обласного онкодиспансеру Ірина Сокур.

Відомо, що серед жінок, які знаходяться на диспансерному обліку 79% мають ранню стадію, 74% - середню та 20% - занедбані випадки.

Одна з проблем виявлення раку на ранніх стадіях - відсутність модернізованих мамографів, державних програм. Наразі на теренах Херсонщини працює 9 апаратів, 3 з яких - радянські, вони потребують спеціальної плівки. Найновіший встановлено у лікарні імені Тропіних у Херсоні.

За словами головного експерта з онкології департаменту охорони здоров'я ХОДА Олександра Гловацького, захворіти на рак молочної залози може кожна жінка. Однак, є декілька факторів, які особливо підвищують ризик хвороби:
- вік старше 40 років,
- гормональні фактори,
- спадкова схильність.

Також жінки мають пам'ятати про негативні наслідки шкідливих звичок, переривання вагітності та ожиріння.

«У разі незначних симптомів, ми радимо звернутися до лікаря, який призначить вам обстеження та лікування за необхідністю. Взагалі, першу рентгенографію молочних залоз варто зробити у віці 40 років, вона стане базою для порівняння з наступними», - зазначив завідувач рентгендіагностичного відділення обласного онкодиспансеру Віктор Мякиньков.

«Знизити ризик захворювання можливо за допомогою трьох факторів: вагітність - на 30%, здорове харчування - 20%, рухома активність - 15%. Важливо пам'ятати про самостійне обстеження, яке потрібно проводити раз на два роки», - закликає головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич.

Як повідомляла «Гривна», нещодавно на базі обласного онкодиспансеру народна майстриня з Каховки Олена Колодич провела майстер-клас для пацієнтів та персоналу лікарні.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів