Медична реформа: у Новій Каховці зарплати лікарів зросли вдвічі

Автор: Виталий Яшков 21 Ноября 2018 19:51

В Україні активно йде медична реформа: населення підписує декларації, а медзаклади у свою чергу укладають договори з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). Як приклад такої співпраці прес-служба НСЗУ приводить досвід Нової Каховки.

На своїй сторінці у соцмережі НСЗУ повідомляє, що Центру первинної медико-санітарної допомоги Нової Каховки вже 5 років. 5 амбулаторій закладу (включаючи 1 дитячу) та 8 ФАПів обслуговують 67 800 пацієнтів, з яких половина вже підписали декларації з лікарем.

За субвенцією заклад отримував 1 мільйон 200 тисяч гривень. Після укладення договору з НСЗУ в липні отримали 1,5 млн. грн. На 1 листопада виплата збільшилась майже до 2,5 млн. грн. Всього за 5 місяців співпраці із Національною службою здоров’я заклад отримав понад 10 мільйонів гривень

Збільшене фінансування від НСЗУ дало змогу керівництву закладу обладнати всі 8 ФАПів електрокардіографами. Кожен лікар має комп’ютер. У найближчих планах – оновити меблі у денному стаціонарі за допомогою місцевої влади. В двох амбулаторіях Центру є можливість електронного запису. Це оцінила молодь міста та більш активно розпочала підписувати декларації.

У закладі працює 150 співробітників, з них - 44 лікаря. Вже є 11 лідерів-лікарів: три вже набрали оптимальну кількість декларацій, інші - майже 80-90%.

Премія лікарів із 100% підписаних декларацій сьогодні складає 10 тис. грн., тож їх зарплата виросла з 6 тис. грн. до 15-16 тис. грн. Медсестри отримують 60% від премії лікарів, і їх зарплати сьогодні збільшились до 10 тис. грн, замість звичних 5000 грн.

Одна з найактивніших педіатрів – жінка 70 років. Вивчила електронну систему, самостійно укладає декларації та має підвищену зарплату.

«НСЗУ нас привчила не відсиджуватися, а дуже швидко впроваджувати зміни. Працювати стало всім дуже цікаво!» - говорить головна лікарка закладу Зоріна Зінченко.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів