Держприкордонслужба: на КПВВ «Каланчак» ніякого обміну не було

Автор: Виталий Яшков 01 Ноября 2018 09:45

30 жовтня через КПВВ «Каланчак» виїхали з материкової частини країни до окупованого Криму 7 членів екіпажу риболовецького судна «Норд». Нагадаємо, судно під прапором РФ українські прикордонники затримали 25 березня цього року.

Як повідомляє Держприкордонслужба, члени суднокоманди «Норда» мали право повернутися додому на тимчасово окуповану територію Криму, їх громадянство України було встановлено у ході розгляду адмінпроваджень у судах. Отже, всі семеро були оформлені на виїзд із материкової частини відповідно до чинного законодавства.

У свою чергу окупаційна сторона в Криму відпустила 7 громадян України. Усі вони у різних випадках були затримані прикордонною службою ФСБ РФ в Азовському та Чорному морях за начебто незаконний вилов риби чи наближення до берегів Криму.

Проте того ж дня, 30 жовтня, у російських ЗМІ з'явилася інформація щодо, нібито, обміну 7 громадян України, затриманих російськими прикордонниками, на членів екіпажу риболовецького судна «Норд».

«У такий спосіб окупанти намагалися представити ситуацію, як обмін, що відбувся на адмінмежі. Це не відповідає дійсності, адже усі громадяни є українцями», - повідомила Держприкордонслужба.

До речі, невідомо з яких причин моряки судна «Норд» вирішили поїхати додому саме 30 жовтня, адже вони могли зробити це ще декілька місяців тому. А те, що окупанти відпустили затриманих громадян України є природно, оскільки їх немає у чому звинуватити. Скоріш за все, зазначає Держприкордонслужба, – це спланована комбінація країни агресора.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів