Звільнених сіл на Херсонщині більшає, але деокуповані населені пункти ворог продовжує обстрілювати
Фото ілюстративне

Звільнених сіл на Херсонщині більшає, але деокуповані населені пункти ворог продовжує обстрілювати

Автор: Марина Поліщук 10 Сентября 2022 18:00

Збройні сили України продовжують звільняти окуповані регіони від російських загарбників. Учора стало відомо про деокупацію села Благодатівка, що в Бериславському районі Херсонщини. А сьогодні в мережі з’явилося відео, на якому наших воїнів радо зустрічають жителі села Олександрівка.

Військовослужбовець на відео каже, що в'їжджає до населеного пункту одразу після його звільнення. Місцеві жителі на знак подяки пригостили наших бійців херсонськими кавунами.

«Це Олександрівка! Хлопці, слава Україні! Дякую вам, хлопці! Дякую! Все буде Україна!» - говорять на відео мешканці села.

Достеменної інформації про те, яка саме Олександрівка дочекалася наших визволителів, наразі немає. Нагадуємо, Генштаб дотримується інформаційної тиші й іншим радить робити те саме.

Щоправда, деякі інтернет-ЗМІ вже зробили свої висновки, повідомивши, що звільнено Олександрівку на березі Дніпро-Бузького лиману. Проте ні доказів, ні підстав для такого ствердження немає. Тож чекаємо на офіційну інформацію.

А тим часом в деокуповані села починають повертатися люди, зокрема йдеться про Високопілля. Однак попереду – важка зима, чимало будинків зруйновані. При цьому про відновлення роботи комунальних закладів у деокупованому селищі поки що не йдеться.

З більш ніж 4 тисяч мешканців Високопілля після вторгнення російських окупантів тут залишилося всього приблизно 300 людей, переважно похилого віку, пише «Голос України».

Як пояснює голова Херсонської облради Олександр Самойленко, багатьом жителям селища навіть після звільнення повертатися немає куди: їхні оселі або зруйновані обстрілами, або їх перетворили на якісь хліви російські військовослужбовці, котрі там «гостювали» з квітня.

«Найважливіше завдання зараз – не бюджетні установи «підіймати», а створити людям умови для виживання. Завезти пічки, паливо для них та дизель-генератори, аби давати світло бодай кілька годин на добу», – наголошує Олександр Самойленко.

Та попри все, мешканці селища все ж намагаються повернутися до своїх домівок, сподіваючись встигнути їх хоч якось підлатати до холодів. Ідуть пішки із сусідніх сіл, їдуть на велосипедах із клунками.

Ще одна загроза для деокупованих сіл – обстріли. Російські загарбники хоч і змушені були покинули Високопілля, не залишають мирне селище в спокої. Уже після деокупації, коли українські бійці були за кілька кілометрів за околицею, багатостраждальне Високопілля знову обстріляли – у тому числі забороненими касетними снарядами. Летіли вони куди завгодно, людських жертв не завдали, а от руйнувань помітно додалося.

Місцеві сподіваються тільки на те, що ЗСУ з дня на день відгонять окупантів якомога далі, і ті зі своїх гармат та мінометів сюди більше не дотягнуться.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів