Зима буде. А от чи всі херсонці вчасно отримають опалення?

Автор: Альона ШНАБСЬКА 24 Жовтня 2020 10:01

Херсонська мерія днями відзвітувала, що в Херсоні до роботи в опалювальний сезон готові 100% котелень, 100% теплопунктів і 94% тепломереж КП «Херсонтеплоенерго»

Про стовідсоткову готовність тепломереж і теплопунктів повідомила й Херсонська ТЕЦ – інше велике теплопідприємство міста.

І ще два невеличкі – «Херсонтеплогенерація» та «Теплотехсервіс» (підготували 100% котелень і 97,6% тепломереж).

Готові – не значить, що вони всі почнуть свою роботу, як тільки буде оголошено про офіційний початок опалювального сезону. Адже у кожного підприємства є проблеми фінансового характеру – борги. Але про це мер міста промовчав. Наприклад, комунальне підприємство «Херсонтеплоенерго» має мільйони боргу за газ, його розподіл і з травня не може виплатити працівникам зарплату. Та якщо грошей не буде, місто не допоможе, то «Херсонгаз» не відкриє краник і не пустить газ. Та й газ треба за щось купувати в «Нафтогазу», але йому теплопідприємство теж заборгувало.

Плюс у тому, що «Херсонтеплоенерго» має договір реструктуризації з Компанією, та є можливість закуповувати газ на сезон. Аби тільки абоненти погасили борги, щоб оплата «Нафтогазу» надходила вчасно за договором. Ще один плюс, але вже більш для споживачів – комунальне теплопідприємство знизило тариф приблизно на 5 і 10 % (для будинків із лічильниками та без).

 У ТЕЦ НАЧЕ ВСЕ ДОБРЕ

Яка ситуація з купівлею газу на сезон та тарифом у Херсонської ТЕЦ, яка є державним підприємством, ми дізналися в прес-службі господарства.

Нам повідомили, що минулого тижня Херсонська ТЕЦ здійснила кілька важливих кроків на шляху до майбутнього опалювального сезону.

По-перше, підприємство отримало акт готовності, засвідчений інспекторами з енергетичного нагляду департаменту державного нагляду за експлуатацією електричних станцій і мереж. Цей документ свідчить про те, що потужності підприємства готові до виробітку теплової енергії та її подальшого транспортування до споживача.

«Диспетчерська служба ТЕЦ також успішно пройшла перевірку, тож у разі виникнення запитань щодо подачі теплоносія чи строків закінчення ремонтних робіт абоненти ТЕЦ можуть сміливо телефонувати за номером 51-80-51», –зауважила спеціаліст.

Також слідом за актом готовності підприємства до опалювального сезону 2020/2021 років ТЕЦ було підписано договори з постачальником природного газу НАК «Нафтогаз України» на весь опалювальний сезон. У результаті чого Херсонській ТЕЦ надано номінацію, яка відображена на інформаційній платформі Оператора газотранспортної системи України.

12 жовтня розпочато заповнення теплових мереж усіх напрямків мережевою водою та завершуються останні ремонтні роботи на тепломережах ТЕЦ за адресами: вулиці 28-ї Армії, 13; Залаегерсег, 31; Гетьмана Сагайдачного, 10–12; Сенявіна, 152; Молодіжна, 7а, проспект 200 років Херсона, 44 (у полі).

Протягом літньої ремонтної кампанії проведені поточні ремонти котлів No 1, 3, 4, 5, 6, 7 і турбогенераторів No 1, 2, 3, велись ремонтно-відновлювальні роботи на 74-х ділянках пошкоджень, виявлених квітневими гідравлічними випробуваннями.

«Для отримання підтримки уряду в питаннях реконструкції обладнання ТЕЦ для більш економічного використання палива, забезпечення роботи станції протягом року, виробітку електроенергії за доступною ціною для кінцевого споживача та зменшення втрат теплоносія було розроблено техніко-економічне обґрунтування “Реконструкція Херсонської ТЕЦ” і проведена його експертиза», – додала спеціаліст прес-служби.

Щодо тарифу опалення ТЕЦ, то не все так рівно.

ТАРИФ СТАВ НЕЗРОЗУМІЛИМ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, установила Херсонській ТЕЦ із 24.09.2020 року нові тарифи на теплову енергію на рівні: для потреб населення – 1701,58 грн/Гкал (із ПДВ); для потреб бюджетних установ – 1701,83 грн/Гкал (із ПДВ); для потреб інших споживачів (крім населення) – 1700,95 грн/Гкал (з ПДВ). Докладна інформація розміщена на сайті АТ «Херсонська ТЕЦ» (tec.kherson.ua).

Якщо порівняти вартість гігакалорії з минулорічною, то вона зросла. В 2019-му році тарифи були наступними: 1523,18 грн/Гкал (із лічильником у будинку) та 38,01 грн за 1 кв. м (без лічильника).

Цього року для будинків із вузлами комерційного обліку тепла в методиці розрахунку тарифу нічого не зміниться, тільки сам тариф.

А от для будинків без лічильників тепла, згідно з рішенням комітету Херсонської міськради від 15.09.2020 року No 306, буде застосовано середньозважений норматив теплового споживання, розрахований на середню температуру зовнішнього повітря за останні 5 років.

«Цей норматив множитиметься на площу житлового помешкання = годинне навантаження. Це навантаження множиться на кількість годин у розрахунковому місяці = одержуємо кількість Г/кал., яку в подальшому треба помножити на ціну Г/кал. = місячний платіж. Цей платіж буде індивідуально розрахований для кожного житлового помешкання», – повідомили в ТЕЦ.

Нічого не зрозуміло? Згодна. Але з цього зрозуміло одне – для будинків без лічильника тепер немає базового тарифу – 38,01 гривні за квадратний метр. Тепер для таких абонентів ТЕЦ буде розраховувати свій індивідуальний тариф. Навіть у одному будинку, скажімо, в однокімнатних квартирах він буде різнитися, якщо у власників квартир зафіксована в документах різна площа житла.

Буде тариф меншим чи більшим від минулого – покаже нова зима.

До речі, в ТЕЦ зауважили, що за вимогами Закону «Про житлово-комунальні послуги» оплата витрат теплової енергії на опалення місць загального користування, витрат на транспортування теплової енергії по внутрішньобудинкових мережах покладається на всіх співвласників багатоквартирного будинку, незважаючи на те, який тип опалення в їхньому житловому приміщенні: індивідуальний чи централізований.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів