У Біляївці, що на Одещині, фермер Вадим Федоренко вирощує незвичайні кавуни: темно-зелені ззовні, а всередині – жовті, схожі на ананаси. Цього року він уперше взявся за вирощування баштанних культур, цьому посприяло знайомство з фермером-переселенцем із Херсонщини, який і поділився секретами успіху.
Основний акцент зробили на традиційних сортах червоного кавуна, але для різноманітності висадили й екзотичні жовті кавуни. Про це фермер Вадим Федоренко розповів виданню «Біляївка.City».
Раніше родина Федоренків вирощувала овочі, зокрема помідори, капусту та буряк, але через погану врожайність і високу затратність, поступово перейшла на зернові культури. Проте останніми роками займатися ними стало нерентабельно, тому пан Вадим шукав нові варіанти для своєї справи.
Так фермер познайомився з агрономом Богданом, переселенцем з Херсонщини. Він запропонував Вадиму Федоренку зайнятися вирощуванням кавунів. сам же херсонець втратив бізнес через російську окупацію та почав відновлювати його на новому місці.
«Він запропонував мені спробувати зайнятися кавунами, і я погодився. Коли ми почали співпрацювати, я зрозумів, що технологію вирощування баштанних знав на відсотків десять. У Херсоні справді вміють і знають, як це робити. Багато важливих нюансів, без яких солодкий і соковитий кавун не виростити», – розповідає Вадим Федоренко.
Насіння замовляли з Туреччини, вирощували розсаду в теплицях і висаджували кавуни на полі. Жовті кавуни посадили на площі пів гектара, тоді як більшість поля була зайнята звичайними червоними сортами.
Технологія вирощування жовтого кавуна, за словами Вадима, не відрізняється від звичайного. Основна різниця – це колір і смак, оскільки можна відчути них можна відчути нотки манго, апельсину та ананасу.
Крім того, жовті кавуни зазвичай менші за червоні. Якщо звичайні кавуни можуть важити до 18-20 кг, то жовті в середньому досягають 3-4 кг.
Попри вищу ціну через їхню екзотичність, фермер з Одещини запевняє, що ті, хто хоча б раз спробував жовтий кавун, залишаються задоволені:
«Мені дуже смакують жовті кавуни, але своїм фаворитом серед баштанних все-таки вважаю рожеві без кісточок, я їх ще називаю «кавуни для ледачих».
Він також поділився порадами, як вибрати стиглий кавун. Треба дивитися на хвостик: він має бути сухий. І ще – у дозрілого плода при постукуванні буде дзвінкий звук.
У Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА повідомляли, що цьогоріч в області під баштанні культури засіяли 3,6 тис. га, що на 112% більше від площ 2023 року.
Головне фото: shutterstock, у тексті – Біляївка.City
Тэги: