Жителі ТОТ Херсонщини потерпають від відсутності електроенергії – окупанти  самоусунулись від вирішення проблеми

Жителі ТОТ Херсонщини потерпають від відсутності електроенергії – окупанти самоусунулись від вирішення проблеми

Автор: Дарина Лапіна 22 Апр. 2024 08:00

На тимчасово окупованих територіях Херсонської області велика кількість населених пунктів залишились без електроенергії. Однак російські терористи не поспішають виправляти ситуацію, навпаки, вони відкрито визнають свою нездатність відновити подачу електрики. 

На тимчасово окупованих територіях півдня України, зокрема і Херсонщини росіяни не можуть відновити подачу електроенергії. Причиною відключень стали, зокрема і погодні умови. Проте ворог не поспішає ліквідувати наслідки стихії. Навпаки, через дефіцит енергетиків та нікчемність окупаційної влади на ТОТ Херсонщини неможливі операції з ліквідування наслідків. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупована Херсонщина - під загрозою гуманітарної кризи: майже 200 населених пунктів без світла, є проблеми з водою

Без електрики, зокрема залишились жителі тимчасово окупованої Каховки. Майже місяць населений пункт потерпає від проблем з постачанням електроенергії, газу і води. Майже цілком відсутній у місті й мобільний зв’язок. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела. 

На безкінечні перебої масово скаржаться місцеві мешканці, в тому числі й колаборанти. В місцевих чатах пишуть, що в значній частині Каховки світла і води взагалі немає більше двох тижнів. Тим часом в інших районах міста електроенергія і водопостачання з’являються лише час від часу.

«Коли з’явиться світло – нам не кажуть. Тому і ми, і всі наші сусіди, як могли, врятували свої продуктові запаси, а решту просто повикидали собакам – те ж м’ясо. Зберігати продукти ніде. Автобуси по місту вже кілька тижнів не ходять взагалі. Пересуватися можна виключно на таксі: до обіду вартість невеликої поїздки по місту становить 100 рублів (50 гривень), а після 12 години дня – 150 рублів. До сусідньої Нової Каховки теж немає ніякого громадського транспорту. Ось такий у нас тут «русскій мір» – вдерся без дозволу і знищив усе», – розповіли мешканці Каховської громади.

Місцеві підприємці вже попередили окупаційну адміністрацію Каховки, що в разі не вирішення питання з електропостачанням будуть змушені закрити свій бізнес і припинити торгівлю продуктами вже з 1 травня. Вони дорікають, що гауляйтер міста Павло Філіпчук повністю самоусунувся від вирішення питання зі світлом

«Днями підприємці збиралися і запитували у Філіпчука, коли буде світло. Він лише розводив руками і казав, що у росіян немає запчастин ремонтувати пошкоджену мережу і немає навіть банального мастила для трансформаторів – немає геть нічого. Підприємці попередили, що працювати на генераторах не будуть, адже тоді ціни на продукти доведеться піднімати як мінімум у два рази. Але, схоже, Філіпчуку це було абсолютно нецікаво», – розповіли джерела ЦЖР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти обмежили подачу води в Каховському районі: місцевим забороняють садити городи, а душ можна прийняти лише вночі

Нагадаємо, в тимчасово окупованій Олешківській громаді також  наявні проблеми з електрикою – деякі населенні пункти тижнями без світла. 

Про це в інтерв’ю «Гривні» нещодавно розповіла начальниця Олешківської МВА Тетяна Гасаненко:

«Електропостачання, газопостачання в Олешках, у Козачих Лагерях, водопостачання, ну ніяких комунальних послуг абсолютно немає.

Якщо говорити про село Костогризове, то там до недавнього часу світло періодично з’являлося. А днями нам надійшло повідомлення, що повністю розбита підстанція в Костогризовому», - повідомила начальниця ОМВА.

За інформацією «Гривни», жителі села Костогризове і досі залишаються без світла. Також в населеному пункті є проблеми з мобільним зв’язком.

Фото ілюстративне.  

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів