Житель Скадовська самовільно покинув військову службу – суд призначив покарання
Ілюстративне фото

Житель Скадовська самовільно покинув військову службу – суд призначив покарання

Автор: Марина Поліщук 16 Май 2024 09:15

33-річний житель Херсонщини минулого року без дозволу командира покинув військову частину. Надалі він відмовився від служби через хворобу матері. Днями Малиновський райсуд Одеси визнав його винним в ухиленні від військової служби.

У тексті вироку від 10 травня зазначається, що обвинувачений проходив військову службу за мобілізацією на посаді молодшого інспектора прикордонної служби. Чоловік родом із міста Скадовськ. Працював у сільському господарстві трактористом.

Був мобілізований 22 березня 2022 року. Службу проходив у Миколаївській області в районі Баштанки, а потім – у Херсонській області.

Чоловіка звинуватили в тому, що він після лікування не з’явився вчасно до місця дислокації його відділу – «з метою тимчасово ухилитися від військової служби, мотивуючи це небажанням виконувати обов’язки військової служби та приймати участь у бойових діях».

У суді обвинувачений свою вину визнав повністю. Він розповів, що під час служби захворів на гайморит, тому в грудні 2022 року його відправили на лікування в Одесу. Під час лікування дізнався, що в його матері виявили онкологію. Він вирішив самовільно, без дозволу командира, поїхати до матері в село, оскільки їй необхідна була допомога. Після цього він дізнався, що його розшукують військова служба правопорядку та прокуратура. 22 травня 2023 року чоловіка затримали.

Він розкаявся в скоєному. Але під час судових дебатів повідомив, що не бажає продовжувати військову службу, оскільки боїться воювати, і просив відпустити його до матері.

Суд ухвалив вирок в особливому порядку, без дослідження будь-яких доказів обставин.

У тексті вироку зазначено, що батько чоловіка помер. У нього є брат 1986 року народження та сестра 1988 року народження, які залишилися на окупованій території. Чому вони не виїхали та чим зараз займаються, він не знає. Мати проходила лікування в онкологічній лікарні в Тернопільській області протягом пів року. Наразі їй легше, але однією рукою вона не може ще достатньо рухати.

«Загалом оцінюючи покази обвинуваченого, суд зазначає, що він обмежений у сприйнятті світу, подій життя та відносин між людьми. Власні бажання і хотіння він ставить на перший план і, виконуючи їх, не турбується про наслідки», – ідеться в тексті вироку.

На думку суду, тепер, коли йому загрожує покарання, чоловік намагається використати хворобу матері, щоб уникнути притягнення до кримінальної відповідальності. Розумно пояснити, в чому саме полягала допомога матері, обвинувачений не зміг.

Згідно з характеристикою, виданою начальником відділу прикордонної служби, обвинувачений «не справляється із поставленими військовими завданнями і спрощено відноситься до проходження військової служби, оскільки не розуміє сам зміст такої служби, її мети і завдань».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна мене не ростила й не годувала»: в Одесі суд оголосив вирок ухилянту

Дії чоловіка, грубе нехтування вимогами військової служби у період воєнного стану, а також його висловлювання більше нагадують бажання ухилитися від військової служби, а не те, що він «боїться воювати».

«Боятися природньо, і, як стверджують сучасні герої на Сході України, бояться всі. Але все одно беруться до справи і виконують свій борг заради майбутнього всієї країни. Тобто боятися не соромно. Однак соромно, прикриваючись таким станом, обманювати та маніпулювати задля досягнення власних малодушних цілей.

Суд дуже критично оцінює поведінку обвинуваченого в суді і вважає, що він не є щирою людиною, яка правдиво викладає свої думки», - ідеться в тексті вироку.

Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі. На вирок може бути подана апеляція.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів