З Росії вдалося вивезти п’ятьох депортованих окупантами підопічних Каховського геріатричного пансіонату

З Росії вдалося вивезти п’ятьох депортованих окупантами підопічних Каховського геріатричного пансіонату

Автор: Марина Поліщук 02 Февр. 2023 09:00

Активістам та волонтерам вдалося вивезти з Росії п’ятьох раніше депортованих мешканців Каховського геріатричного пансіонату. Нагадаємо, на початку листопада минулого року понад 400 підопічних геріатричних пансіонатів Голої Пристані та Каховки загарбники вивезли до Ростовської і Воронезької областей РФ. Про це стало відомо зі свідчень місцевих жителів, а також з інформації на російських пабліках.

Наразі врятовані мешканці пансіонату перебувають у Норвегії. Про це повідомив політолог Олексій Голобуцький.

«Нам нарешті вдалось вивезти першу п'ятірку наших викрадених окупантами мешканців Каховського геріатричного пансіонату! Вони неймовірно вдячні. Їм було страшно. Вони майже втратили надію і почувались геть безпорадними, бо самостійно не мали змоги зробити нічого для свого порятунку. Але врешті все минулося»,написав він 31 січня у своєму телеграм-каналі.

Деталі операції Голобуцький не розкривав, пообіцяв зробити це пізніше. Оскільки операція з порятунку викрадених ще триває, то наразі надмір інформації може бути небезпечним.

Він подякував усім, хто підтримав збір коштів для визволення мешканців Каховського геріатричного пансіонату та анонсував новий збір коштів.

«Спробуємо вивезти якомога більше викрадених з Каховки підопічних», – додав політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повернення після депортації. Як звільнити незаконно утримуваних Росією цивільних українців?

На початку грудня минулого року Олексій Голобуцький повідомив про те, що під час відступу з правого берега Херсонщини російські військові викрали близько 200 мешканців Каховського геріатричного пансіонату:

«Ми з лютого і до жовтня підтримували в окупації близько 200 мешканців Каховського геріатричного пансіонату: стареньких і людей з обмеженими можливостями (переважно без кінцівок). Але під час втечі окупантів їх було викрадено з нашої території і силоміць вивезено до Росії – тепер я вже можу про це писати.

Візочників, людей без кінцівок, стареньких з паличками – їх реально силоміць, за руки-за ноги вантажили в потяг і вивозили на територію ворога. Де одразу запропонували взяти російське громадянство – "і негайно отримати повне забезпечення"».

За словами політолога, мешканців пансіонату розкидали по кількох точках на території РФ. Він пише, що група викраденої з Каховки молоді з обмеженими можливостями принципово відмовилася навіть обговорювати можливість отримати російські паспорти.

Він звернувся до небайдужих з проханням зібрати кошти для вивезення цих людей з території Росії. Голобуцький тоді повідомив, що з'явилася можливість вивезти з Росії цих депортованих. І звісно, що грошей у них самих – ні копійки.

«Викрадені українці з Каховки не просять грошей на їжу – якось протримаються, доки не вирвуться на нейтральну територію. Вони просять тільки допомогти їм оплатити втечу. Бо вже переконались – ми їх не залишимо. Ми про них не забуваємо.

Шляхи, способи – про це вже потім, коли вони будуть у безпеці. Як і деталі викрадення. Вони мені пишуть страшні речі», – написав політолог.

На фото вгорі: підопічні геріатричного пансіонату дякують за своє визволення. Фото: Facebook/Олексій Голобуцький

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів