Як знайти сімейного лікаря в приватній клініці та безкоштовно отримувати медичну допомогу

Як знайти сімейного лікаря в приватній клініці та безкоштовно отримувати медичну допомогу

Автор: Марина Поліщук 09 Июня 2024 13:30

Лікарі приватних клінік або ті, що працюють як ФОПи, теж приймають пацієнтів за деклараціями та обслуговують їх безкоштовно. Але як пацієнту дізнатися, з ким із таких лікарів можна заключити декларацію?

За даними МОЗ, не кожен лікар-ФОП або приватна клініка мають укладені контракти із Національною службою здоров’я України, хоча щороку кількість договорів зростає.

Дізнатися, які саме з них надають безоплатну первинну медичну допомогу, можна на сайті НСЗУ.

КРОК 1. Зайдіть на сайт НСЗУ та відкрийте дашборд «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги» за посиланням.

КРОК 2. Відкрийте першу однойменну сторінку, що є власне картою.

КРОК 3. Ліворуч у фільтрі «Форма власності» оберіть один із двох або одразу обидва пункти: «Приватна (без ФОП)», «ФОП».

Станом на 9 червня 418 приватних клінік та 863 лікаря-ФОП мають договори із НСЗУ за пакетом первинної медичної допомоги. Тобто з ними можна укласти декларацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Херсонщини зможуть отримувати послуги з безкоштовного протезування

КРОК 4. У фільтрі ліворуч оберіть необхідний населений пункт. Одразу побачите кількість місць надання первинної медичної допомоги. У таблиці під мапою міститься інформація про адреси та контакти медзакладів, а також кількість лікарів, які працюють там із пацієнтами.

Праворуч від карти відобразяться лікарі, які там працюють. Тут є інформація про ПІБ лікаря, спеціалізацію (сімейний лікар, терапевт чи педіатр). Також ви побачите кількість декларацій, які лікар уже має.

Якщо в колонці «Ліміт» зображено символ «стрілочка вгору» – це означає, що лікар укладає декларації з новими пацієнтами. А символ «галочка» свідчить про те, що лікар уже вичерпав ліміт декларацій.

У будь-якому разі варто зателефонувати до медичного закладу й уточнити, чи укладає певний лікар декларації з новими пацієнтами.

КРОК 5. Якщо немає змоги скористатися дашбордом, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ. Номер 16-77 є безкоштовним. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безоплатне ведення вагітності: скільки медзакладів Херсонщини надають таку послугу

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів