Як херсонці реагують на перші тижні роботи Дмитра Бутрія

Як херсонці реагують на перші тижні роботи Дмитра Бутрія

Автор: Євген Веселов 21 Липня 2022 16:06

Дмитро Бутрій був призначений тимчасово виконувати обов’язки голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідним Указом президента Зеленського 9 липня цього року.


Бутрія не можна назвати новою людиною в політичному просторі Херсонщини, адже на посаді заступника голова ХОДА він працює вже більше 5 років при чотирьох різних очільниках області. Минулого року голова Херсонської ОДА Сергій Козир звільнив Бутрія, але через півроку новий керманич області Геннадій Лагута знову призначив його на посаду свого заступника, і вони евакуювалися разом з початком вторгнення росії в Україну у лютому цього року.
Також Бутрій є досвідченим депутатом Херсонської обласної ради, адже у попередньому скликанні від був депутатом від партії Президента Петра Порошенка «Європейська солідарність», а у поточному скликання - від партії Президента Володимира Зеленського «Слуга народу».


Призначення Бутрія пов’язують із лобіюванням його кандидатури екс-головою Херсонської ОДА, генеральним директором концерну «Укроборонпром» Юрієм Гусєвим. У недавньому інтерв’ю виданню «Главком» Дмитро Бутрій визнав вплив Гусєва на ситуацію в регіоні:


«Свого часу я працював першим заступником Веніаміновича (Гусєва, коли той очолював Херсонщину – «Главком»). Мені подобалося працювати під його керівництвом, ми й досі підтримуємо зв’язок. На мою думку, він ефективний менеджер. На сьогодні Юрій Веніамінович залишається лобістом Херсонської області. Зокрема, за його ініціативи створено «Центр підтримки Херсонщини», куди ввійшли народні депутати, керівництво обласної ради».


Тобто, як ми бачимо, Дмитро Бутрій, перебуваючи в команді екс-голови ХОДА Лагути знає і проблеми нашої області, і має потужного лобіста у владних коридорах Києва. Має вже сформовану команду від попередника і міняти її, схоже, не збирається.


Отже, в умовах війни, часу у Бутрія обмаль, херсонці чекали і чекають вирішення болючих проблем. Ми вирішили проаналізувати реакції херсонців на перші тижні роботи Бутрія на посаді. Враховуючи, що під час воєнних дій неможливо провести якесь «живе» опитування мешканців регіону, а представники влади із зрозумілих причин, не проводять відкритих прес-конференцій, ми вирішили звернутися до сторінок Дмитра Бутрія і Херсонської ОДА в соціальних мережах. На сьогоднішній день це майже єдине джерело інформації про діяльність влади.
Отже, Дмитро Бутрій в якості керівника області почав дописи на своїй сторінці 11 липня цього року. На призначення Бутрія більшість дописувачів відреагувало позитивно:


Пан Володимир: «Хочу побажати Вам витримки і можливостей діяти результативно!»
Пані Євгенія: «Дмитре Стефановичу, сил і витримки! Надвідповідальна посада нині. Херсонщина - це Україна!»
Пан Едем: «Нехай Всевышний допомогає та дає натхнення Вам на сій посаді, як Ви знаєте Херсонщину, не думаю, ще хто знає. С Богом до перемоги».
Пані Євгенія: «Сил Вам! Радію, що це саме Ви. Чесно. Готові допомогти та підтримати в незалежності від обставин».

Наповнення сторінки Бутрія інформативно сильно не відрізняється від попередника – це здебільшого протокольна інформація або фотозвіти про передачу допомоги від волонтерів. Але треба визнати, що херсонці почали бачити керманича області у «живому форматі» через його відео звернення, це дещо розбавляє загальний офіціоз і багатьом це подобається. Останній сплеск обговорення викликало саме таке відео звернення, де Бутрій обіцяє відривати руки тим, хто торгує містами в черзі на виїзд з окупації. В цьому випадку оцінка херсонцями такої заяви також була схвальною:


Пані Наталя: «Відривай все їм і руки і ноги від імені всього українського народу.... Ждуть вас всі...... Віримо, молимося за кожного воїна....»
Пані Розалія: «Дякую за підтримку».
Пан Микола: «мародер не лише той, хто виносить речі з залишеного або зруйнованого помешкання. Мародер ще й той, хто наживається на горі. І тут саме про наживу, а не про, наприклад, покриття витрат на паливо при вивезенні з небезпечної території. Шана і повага, в.о. голови».


Ми бачимо, що в цих питаннях людям імпонує патріотичність Дмитра Бутрія, його бойовий настрій і рішучі заяви.
Але, на жаль, не все вирішується заявами. Болючі проблеми мешканців області, а це, перш за все, виплати зарплат і допомога тим, хто залишився в окупації, разом із звільненням Лагути нікуди не ділися і потребують щоденної, кропіткої роботи. В цьому напрямку реакція на дії нового «старого» керівника області наших співвітчизників каже про те, що справи особливо з міста не зрушились (далі – мовою оригіналу):


Заробітна плата:


Пані Ліля: «Доброго дня, Вітаю! Крик душі - податківці без зарплати та їх дітки теж. Підтримайте нас. Дуже тяжко нам. Дякую!».
Пані Таня: «Шановний Дмитре Стефановичу! Колектив Чаплинського професійного аграрного ліцею вітає Вас на посаді голови Херсонської ОДА. Маємо надію, що ви допоможете нам вирішити питання з виплатою заробітної плати працівникам ліцею та стипендію учням, які ми не отримуємо з квітня 2022 року. Детальнішу інформацію про це Вам може надати Тетяна Юшко, яка очолює обласне управління освіти. Чому про нас забули? Дуже надіємося на Вашу допомогу!!!».
Пан Ігор: «Діма! Де поділись заробітні плати працівників КП ХОР Херсонські авіалінії? Заборгованість підприємства робітникам ще з січня місяця, за що родинам працівників легендарного аеропорту існувати? Хто винен у фінансовому геноциді українських працівників та їх родин?».
Пан Олександр: «А де ж обіцяна зарплата Генічеській громаді?»



Кадрова політика:


Пан Віктор: «Де ви були, Дмитро Бутрій, коли керівниця музею вичавлювала з роботи і вижила врешті Сергія Дяченка? Ой, вас нікого не було !»
Пан Николай: «А в цей час росіяни грабують Херсонський художній музей. Сотні тисяч. Чому 5 місяців нічого не робили, щоб зберегти або вивезти картини? Це не дрезденська галерея, але є роботи художників 18, 19, століття. Мають велику цінність. Хто за це відповість? Чи знову якось так невдобно вийшло? Чи, як казав Арестович, чому здали Херсон: п...балі».


Допомога мешканцям регіону:


Пані Нелі: «Само главное умение нынешних губернаторов - это одеть футболку типо секонд-хенд, кепку и пилить видосики!! А что конкретно для области вы делаете? В освобождённых сёлах начались работы по восстановлению?»
Пані Інна: «А за які гроші вони мають купувати бензин, ремонтувати автобуси? Ви не організували ні одного коридора, а тих, хто допомагає виїхати, ще і сварите!»
Пані Ріта: «Люди Херсонської обл. ….. звертаються до керівництва області і країни з проханням відкрити зелені коридори для евакуації, так як багато людей не має коштів, щоб виїхати з перевізниками. Є питання також забезпечення пенсіонерів, які отримували пенсії через Укрпошту, зараз відділення у Херсоні і області закритті. Не залишайте людей на тимчасово окупованих територіях без вашої уваги і підтримки».

Пані Тетяна: «Шановний Дмитро, є ще велика потреба, звернути увагу на виплати, які отримують діти з багатодітних сімей, малозабезпечені, дітки-інваліди, які не отримують свою допомогу вчасно, які залишились на окупованій території!!! …..Чому Херсонська область, яка знаходиться в окупації з перших днів війни, фінансується в останню чергу, ……подачки, від окупантів їм не потрібні!!! ДЯКУВАТИ ВОЛОНТЕРАМ..»

Пан Віктор: «На п'ятому місяці війни "працюють над створенням гуманітарного штабу". Ганьба всесвітня! Де ці нероби набралися і навіщо?».
Пані Лариса: «Ви елементарні автобуси для виїзду організуйте. І гуманітарку на Херсонщину передайте. Суміш для годування, наприклад. Дєятелі».
Пані Анна: «Це треба було робити (гуманітарний штаб для виїхавших з окупації в Запоріжжя – прим. ред.) ще з березня на різних пунктах пропуску… люди стояли від 5 год і більше.. щоб просто отримати дозвіл на в’їзд .. вибачте, хочеться більш швидшої реакції від органів влади».

Як бачимо, підтримка Бутрія у мешканців Херсонського регіону є, і вона точно набагато більша, ніж у його попередника Геннадія Лагути, але й проблеми не тільки нікуди не ділися, а й все більше накопичуються. Мешканці області дуже різко на все реагують. А чи буде реальна реакція влади?

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів