Ядерний тероризм Росії: ракета впала за 300 метрів від ядерних реакторів Південноукраїнської АЕС

Ядерний тероризм Росії: ракета впала за 300 метрів від ядерних реакторів Південноукраїнської АЕС

Автор: Марина Поліщук 19 Сентября 2022 12:00

У ніч на 19 вересня, о 00:20, російська армія здійснила ракетний обстріл промислової зони Південноукраїнської атомної електростанції. Про це повідомила пресслужба ДП «НАЕК «Енергоатом».

«Потужний вибух стався всього за 300 метрів від ядерних реакторів. Ударною хвилею пошкоджено будівлі АЕС, розбито понад 100 вікон. Відключився один з гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, яка входить до складу Південоукраїнського енергокомплексу. Відключилися також три високовольтні лінії електропередачі», - йдеться у повідомленні.


Вирва від нічного вибуху ворожої ракети в промисловій зоні Південноукраїнської АЕС: діаметр – 4 м, глибина – 2 м

Наразі всі три енергоблоки ПАЕС працюють у штатному режимі. Потерпілих серед персоналу станції, на щастя, немає, додали в пресслужбі.

«Відбулося відключення трьох електроліній, які після короткочасного відключення самостійно автоматично включилися в мережу. Зараз всі три енергоблоки АЕС працюють в штатному режимі, будь-які інші пошкодження чи руйнування обладнання, будівель АЕС, пожежі – відсутні»,додав заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.


Наслідки ракетного обстрілу Південноукраїнської АЕС 19 вересня

Президент Володимир Зеленський закликав зупинити кремлівський режим, доки його воєнні злочини не призвели до катастрофи.

«Окупанти знову захотіли постріляти, але забули, що таке атомна станція. Росія наражає на небезпеку весь світ. Маємо зупинити її, поки не пізно», - написав він.

Росія у відчаї ставить світ на межу ядерної катастрофи. Так на обстріл Росією Південноукраїнської АЕС відреагував міністр енергетики України Герман Галущенко. Він додав, що РФ у такий спосіб хоче «домогтись хоч якихось поступок у своєму енергетичному шантажу Європи».

«Європа демонструє стійкість у протидії енергетичній агресії Росії, «але подвійних зусиль вимагає необхідність зупинити російський ядерний терор в Україні. Якщо настане «ядерна зима», проблема високих цін на електрику перестане бути актуальною»,написав він у Facebook.

Південноукраїнська АЕС – друга за величиною в Україні після Запорізької АЕС. Має три енергоблоки, усі три працюють, повністю задовольняючи потреби в електроенергії населення, промисловості та сільського господарства півдня України.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів