Вступна кампанія-2024: як зареєструвати кабінет вступника та що нового в правилах

Вступна кампанія-2024: як зареєструвати кабінет вступника та що нового в правилах

Автор: Ян Ярчук 04 Июля 2024 11:45

1 липня в Україні розпочалася реєстрація електронного кабінету вступника. Там вони можуть подати документи для вступу до закладів освіти.

Про це розповіли на сайті МОН України. Там наголошують, що всі вступники до закладів фахової передвищої та вищої освіти мають реєструвати електронні кабінети та подавати електронні заяви (окрім невеликого винятку, визначеного Порядками прийому).

Реєстрація відбувається на сайті ЄДЕБО. Після цього вступник має увійти до кабінету та завантажити свої документи.

Зазначимо, що на сайті МОН є детальні інструкції щодо реєстрації електронного кабінету та подання заяв до закладів ФПО на основі ПЗСО, КР, до ЗВО на основі ПЗСО (11 кл.) та НРК5, а також магістратуру.

Крім того, в е-кабінетах вступники подаватимуть заяви на вступ.

ТЕРМІНИ ПОДАЧІ ЗАЯВ

До закладів фахової передвищої освіти:

на основі повної загальної середньої освіти (11 класів), диплома кваліфікованого робітника для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра.

Початок подання заяв: 5 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонський морський коледж: 190 років історії та повторне знищення будівлі окупантами (фото)

До закладів вищої освіти:

– на основі повної загальної середньої освіти (11 класів), дипломів фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста (НРК5) для здобуття ступеня бакалавра, магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямувань.

Початок подання заяв: 19 липня.

– на основі дипломів бакалавра, спеціаліста, магістра (НРК6, 7) для здобуття ступеня магістра.

Початок подання заяв: 1 серпня.

Зазначимо, що електронні кабінети працюватимуть до 31 жовтня. Тобто, зареєструвати кабінет можна як в окремо передбачений для цього період – до початку подання заяв, так і впродовж часу приймання заяв.

НОВАЦІЇ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ-2024

Детально про зміни щодо вступу до ЗВО у 2024 році розповів ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський у ефірі «Суспільне.Новини». Про це повідомляє пресцентр ХДУ.

«Є дуже багато новацій, я би сказав, вони навіть такі, що ускладнюють цей процес. Але тут треба розуміти необхідність дотримання балансу між забезпеченням права вступників на освіту, мобілізацією, довірою суспільства та якістю українських дипломів. Те, що особисто мені імпонує, це філософія боротьби з фейковізацією освіти. Але вважаю, що контроль має бути не тільки на етапі вступу, але й під час освітнього процесу», – зазначив ректор.

Тож, які новації цьогоріч чекають на вступників?

Бакалаврат

Скасування вступу на контракт за виключно мотиваційними листами на спеціальності особливої підтримки; 

Чотири предмети в НМТ (національний мультипредметний тест) 2024 (історія України перейшла в розряд обов’язкових, а в предметах на вибір додалися українська література та географія)

Вступ на творчі та спортивні спеціальності тепер обов’язково вимагає результати НМТ (національний мультипредметний тест) + творчий конкурс в закладі;

КВОТА 2 – виключно для осіб з ТОТ (тимчасово окуповані території) або активних бойових дій;

– БЄФВВ (бакалаврське єдине фахове вступне випробування) – фаховий іспит для вступників на основі дипломів молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, молодшого фахового бакалавра на деякі кон’юнктурні спеціальності, які можна використати замість результатів НМТ (ЗНО).

Магістратура

– Вступ на спеціальності особливої підтримки для випускників бакалаврату 2024 року які знаходяться на ТОТ (тимчасово окуповані території) або в зоні активних бойових дій за спрощеною процедурою зі збереженням форми фінансування;

Скасування вступу на контракт за виключно мотиваційними листами на спеціальності особливої підтримки;

ЄФВВ (єдине фахове вступне випробування) з галузей 01 Освіта, 12 Інформаційні технології, 24 Сфера обслуговування;

Широкий конкурс на спеціальностях на яких в 2024 році впроваджено складання ЄФВВ (єдине фахове вступне випробування).

Аспірантура та докторантура

Вступ вимагає успішне складання ЄВІ (єдиний вступний іспит) 2024 року (ТЗНК - тест загальної навчальної компетентності - 160 балів) або ЄВІ (єдине вступне випробування) 2023 (ТЗНК - тест загальної навчальної компетентності - 130 балів);

Іноземна мова – на вибір закладу освіти (або перераховується з Єдиного Вступного Іспиту або складається в закладі освіти);

Вступ на контракт – виключно на заочну або вечірню форму. 

У 2024 році прийом документів для вступу триватиме з 19 до 31 липня. А завершення вступної кампанії планується 31 жовтня.

Фото: МОН

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів