Російські військові продовжують атакувати порти Одеси та області. Так, в регіоні правоохоронці зафіксували 21 масований обстріл портової та аграрної інфраструктури Одещини, внаслідок яких загинуло шестеро людей, ще 30 цивільних отримали поранення.
Днями генпрокурор України Андрій Костін разом з керівницею розслідуваннями міжнародних злочинів, вчинених в Україні, від Міжнародного кримінального суду Брендою Голліс оглянули місця російських обстрілів на Одещині, зокрема об’єкти портової інфраструктури. Про що Андрій Костін розповів в ефірі телемарафону «Єдині новини».
За його словами, станом на 10 червня, українські правоохоронці розслідують 248 кримінальних проваджень, які охоплюють 432 факти російських обстрілів зернової інфраструктури та захоплення таких об’єктів.
Генпрокурор зауважив, що лише в Одесі та на Одещині зафіксовано 21 масований обстріл портової та аграрної інфраструктури. Внаслідок цих обстрілів 6 людей загинули, ще 30 цивільних отримали поранення.
«Атак зазнали не лише великі порти, такі як в Одесі, Чорноморську та Південному, а також всі порти на Дунаї – Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ та Білгород-Дністровський.
Внаслідок цих обстрілів була поставлена під загрозу стабільність постачання зернової продукції з України за нашими зобов’язаннями», - підкреслив Андрій Костін.
За його словами, отримана правоохоронцями інформація дозволяє стверджувати, що росія не просто намагається знищити українське зерно та спровокувати зростання цін на світових ринках, а й замістити своєю продукцією зірвані поставки з України.
Генпрокурор також нагадав, що Україна продовжує розслідувати викрадення росією нашого зерна. В ході цих проваджень українські прокурори вже отримали ордери на арешт понад 20 суден та скерували до суду 20 обвинувальних актів.
До слова, начальник Одеської ОВА Олег Кіпер в нещодавньому інтерв’ю «Цензор.НЕТ» розповів, що значна частина припортової інфраструктури в портах Одеської області розбита.
«Я дякую бізнесу, який працює в області за таких умов і платить податки. Адже зараз неможливо накопичити на складі 20-50 тисяч тонн зерна, щоб коли прийшов корабель його завантажити. Все працює з-під коліс, на ходу, під обстріли, під тривоги. Судно вантажиться не добу, а три-п’ять. Але вони це роблять, оплачуючи простої. Зараз ми працюємо цілодобово, військові супроводжують теж цілодобово, і бувають такі дні, що в каравані йде 40-50 кораблів», - розповів очільник Одеської ОВА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна збільшує обсяг експорту агропродукції через морський коридор
На головній світлині Одеський морський порт. Фото з відкритих джерел.
Тэги: