Україна збільшує обсяг експорту агропродукції через морський коридор

Україна збільшує обсяг експорту агропродукції через морський коридор

Автор: Ян Ярчук 04 Июня 2024 12:30

Попри постійні російські атаки на портову інфраструктуру, Україні вдається здійснювати стабільний експорт української агропродукції морем. За 9 місяців морським коридором перевезено 50 мільйонів тонн вантажу.

Про це інформують в Адміністрації морських портів України. Там також зазначили, Україна залишається найбільшим експортером аграрної продукції та гарантом продовольчої безпеки у світі.

«Починаючи з першого судна Joseph Shulte, що вийшло Українським коридором 16 серпня 2023 року, Українські Чорноморські порти переробили цей рекордний об’єм вантажів не зважаючи на постійні атаки ворога на нашу критичну інфраструктуру. Це 1737 оброблених суден!», – йдеться у повідомленні Адміністрації морських портів України.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України додали, що налагодити стабільний експорт української агропродукції морем вдалося завдяки об'єднаним зусиллям Уряду, Адміністрації морських портів України, міжнародних партнерів та всіх робітників портової галузі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Два порти Одещини – у рейтингу 5 найприбутковіших держпідприємств країни

Як повідомляла британська розвідка, у квітні Україна експортувала найбільший обсяг зернових та олійних культур з початку великої війни – 6,6 млн тонн. З них близько 5,2 млн тонн із загального експорту зернових та олійних культур відправлено із чорноморських портів України. І це значне збільшення, порівняно із піком у 4,2 млн тонн за Чорноморською зерновою ініціативою у жовтні 2022 року.

Також раніше у виданні «The New York Times», аналізуючи ситуацію з морським експортом, писали, що потік зернових суден через порти Одеської області є бажаним поштовхом для відновлення економіки України, враховуючи втрати від війни. А морський експорт зерна з країни повернувся майже до довоєнного рівня.

На фото: експорт зерна/ Agropolit

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів