Російські військові на українських територіях не лише крадуть твори мистецтва, а й безсоромно хизуються цим. Викрадені картини з галереї імені Альбіна Гавдзинського, які окупанти незаконно вивезли з Нової Каховки, нині демонструють у Москві.
Про організовану в офісі «Транснафти» демонстрацію вкраденого з новокаховської галереї живопису повідомили в так званому «міністерстві культури Херсонської області».
На виставці були представлені викрадені картини народного художника України Альбіна Гавдзинського, на честь якого й названа галерея у Новій Каховці.
На заході були присутні й відомі колаборанти Херсонщини. Зокрема, виставку відвідали херсонський гауляйтер Сальдо та «міністр культури» Артем Лагойський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Живі картини Херсонського музею: хто з українських зірок може стати наступним героєм проєкту «Викрадене мистецтво…»
На новину про те, що викрадені твори мистецтва нині демонструють у Москві, відреагувала й онука художника Гавдзинського – Лінда Страутман:
«Понад два роки минуло після зникнення 300 картин народного художника України Альбіна Станіславовича Гавдзинського (1923-2014) з галереї його імені у Новій Каховці. І от…», – написала вона на своїй сторінці у соцмережі.
Як раніше повідомляла «Гривна», російські окупанти масово вивозили твори мистецтва з картинної галереї імені Альбіна Гавдзинського, розташовані у тимчасово окупованій у Новій Каховці.
Художні фонди галереї нараховували понад 1200 експонатів, серед яких колекція з 297 творів живопису та графіки самого Гавдзинського. На багатьох із них пензлем майстра було зафіксовано будівництво Каховської ГЕС та Нової Каховки у 1950-і роки.
У галереї, крім робіт Гавдзинського різних періодів, були ще й роботи інших художників, зокрема Ломикіна, Попова, Шелюто, Цимпакова, Глущенка тощо.
Скільки насправді та які експонати вивезли окупанти, досі невідомо.
Також «Гривна» розповідала і про розграбування Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Російські загарбники вивезли понад 10 тисяч робіт з 14 тисяч, які були в колекції музею.
Це були роботи не лише українських митців, а і твори з Франції, Англії, Німеччини, Італії, США. З того часу працівники музею уважно відслідковують сюжети та публікації російських пропагандистів, в яких окупанти хизуються награбованим в Україні.
Фото: окупаційне міністерство культури Херсонської області.