Виїхали, а за кілька днів будинок рознесла авіабомба: історія художника, чия виставка відкрилася в Херсоні (фото)

Виїхали, а за кілька днів будинок рознесла авіабомба: історія художника, чия виставка відкрилася в Херсоні (фото)

Автор: Марина Поліщук 25 Июня 2024 09:15

Культурне життя вирує в укриттях Херсона. Днями в одному з бомбосховищ відкрилася виставка художника з Бериславського району, який писав свої картини під час окупації та під обстрілами після звільнення. У кожній роботі митця – вкрита шрамами Херсонщина.

Ідеться про художника Ігоря Баликова із села Ольгівка Тягинської громади. Про виставку його робіт повідомив заступник начальника ХОВА Володимир Клюцевський.

«Картини та скульптурні композиції пана Ігоря настільки нестандартні й незвичні, наскільки він сам є таким: енергійність, комунікативність, різноплановість і нескореність. З’явився новий напрям робіт – тема війни»,написав на своїй сторінці в соцмережі Клюцевський.

В експозиції – 45 робіт художника, щоправда, вони не мають назв, лише номери. Придумати назви Ігор Баликов запропонував відвідувачам виставки.

За фахом митець – різьбяр і скульптор, але ще зі шкільних років пише й картини. Улюблена справа неабияк рятувала його під час російської окупації та пізніше, коли ворог обстрілював Ольгівку з лівобережжя. Під час одного з таких обстрілів, 25 жовтня 2023 року, росіяни знищили будинок пана Ігоря, поціливши в нього авіабомбою. За два тижні до того художник із родиною евакуювався…

Допомогли з виїздом волонтери благодійного фонду «Схід SOS».

«9 жовтня 2023 року ми врятували його разом із 2 собаками та 35 картинами із села Ольгівка»,поділилися історією Ігоря Баликова благодійники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українське вивезли, а от Леніна – залишили: як росіяни грабували музей у Херсоні та скільки експонатів вже ідентифіковано

Художник розповів, що велика війна застала його на лівому березі Дніпра – у селі Стара Збур’ївка, що було окуповане з перших днів вторгнення. Дорога додому була важкою: щоб не потрапити під обстріли, він понад 25 кілометрів подолав пішки.

Під час окупації рятувався від стресу творчістю. Загалом за той період митець створив понад 40 робіт. 

«Писав картини, а потім переховував їх від окупантів. Дружина переживала, що моя зухвалість призведе до жахливих наслідків», – поділився пан Ігор.

Після звільнення Ольгівки художнику нерідко доводилося рятувати односельців. Та зрештою вирішили виїжджати, бо життя в селі під обстрілами стало вкрай нестерпним. Добре що вчасно евакуювалися.

«У будинок потрапила авіаційна бомба, будівля згоріла вщент. Я одразу подумав про те, що могло статися, якщо я не наважився би на евакуацію. Думаю, точно не вдалося би врятуватися», – зізнався митець.

Ігор Баликов продовжує втілювати свої переживання та мрії в творчості, бере участь у виставках та продає свої роботи на аукціонах – гроші йдуть на підтримку ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частинка Ріо в Надеждівці: скульптор з Білозерської громади встановив у селі нову символічну скульптуру

Ознайомитися з роботами Ігоря Баликова в межах виставки «Філософія життя» можна за посиланням.

На світлинах: евакуація родини художника з Ольгівки восени 2023 року; відкриття виставки в одному з укриттів Херсона та представлені на ній роботи. Фото: vostok-sos.org; Фейсбук/Департамент реалізації гуманітарної політики ХОДА; Фейсбук/ Володимир Клюцевський 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів