Усюди отримали відмову. У Росії не дають обіцяне житло родині «евакуйованих» із Бериславщини

Усюди отримали відмову. У Росії не дають обіцяне житло родині «евакуйованих» із Бериславщини

Автор: kherson.ipc.org.ua 04 Июня 2023 18:50

Окупанти вчергове обдурили переселенців, які погодились «евакуюватися» з Бериславського району. Їм відмовили в обіцяному безкоштовному житлі, аргументуючи це тим, що не всі члени родини постійно проживали на Херсонщині. Ідеться про сім’ю Ігоря та Марини Лепських із села Степне. Про це пише IPC «Херсон», посилаючись на повідомлення самих же росіян у їхніх ЗМІ.

«Марина Лепська, яка народилася і прожила все життя у селі Степному (Бериславський район Херсонської області), не може отримати зі своєю родиною заповітного житлового сертифікату, який обіцяла російська влада. Все через те, що її чоловік, Ігор Лепський, зареєстрований у місті Єнакієве. Щоправда, народився чоловік на Херсонщині та жив там до 23 років. У 2014 році він повернувся до рідного регіону, де постійно перебував до 2022 року. Проте Кубанському центру держпідтримки населення та розвитку фінансового ринку для видачі цього сертифікату мало», – зазначають росіяни. 

Лепські покинули Бериславський район ще в серпні 2022 року і з того часу намагаються отримати так званий житловий сертифікат. Спочатку вони хотіли осісти в Тульській області, а зараз – у Краснодарському краї. Усюди вони отримали відмову. «Евакуйовані» навіть надали українські документи, які доводять, що вони проживали саме в Степному, але росіянам на це байдуже. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селах – неоголошена війна між тими, хто виїжджав, і тими, хто лишався в окупації. Репортаж із Малої Олександрівки

Про те, що російські посадовці масово відмовляють переселенцям з Херсонщини в обіцяних житлових сертифікатах, свідчать і коментарі на сторінці місцевого центру надання послуг:

«Уродженка Херсонської області та її син, які прожили в рідному селі Степовому все своє життя, продовжують залишатися без належного їм житла через прописку глави сімейства. Родина жила на території регіону понад 30 років», – підсумовують матеріал росіяни. 

Насправді ситуація з сімейством Лепських не є унікальною. Нагадаємо історію Світлани Рублевської, жительки села Новокаїри Милівської громади Бериславського району. Вона радо зустрічала росіян та брала участь у так званому «референдумі», а після «евакуації» скаржилася російським журналістам на те, що вона досі не може отримати від окупантів ані обіцяних виплат, ані сертифікату на безкоштовне житло.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів