USAID виплатить грошову допомогу постраждалим від руйнування Каховської ГЕС

USAID виплатить грошову допомогу постраждалим від руйнування Каховської ГЕС

Автор: Марина Поліщук 09 Июня 2023 14:30

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) готове надати фінансову допомогу українцям, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС. Про це організація повідомила 8 червня на своїй сторінці у Facebook.

«Ми продовжуватимемо оперативно надавати допомогу постраждалим від повені, як ми підтримуємо людей по всій Україні, допомагаючи задовольнити нагальні потреби сьогодення та підготуватися до потужного відновлення після війни», – зазначив директор місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

USAID повідомляє про виділення 22,5 мільйона гривень (приблизно 608 тисяч доларів США) грошової допомоги. Кошти мають змогу отримати понад 1000 домогосподарств, що постраждали від повені.

«Кожне домогосподарство отримає 2200 гривень (60 доларів США) на людину протягом трьох місяців, загалом до 5 осіб на домогосподарство в постраждалих районах», – ідеться в повідомленні.

Деталі надання грошової допомоги USAID поки не розголошує – ймовірно, виплати зможуть розпочати після спаду води та встановлення збитків.

Окрім грошової допомоги, від 6 червня, після руйнування росіянами дамби Каховської ГЕС, місія USAID спрямувала на південь України таку допомогу:

- допомога Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у придбанні та доставці обладнання для очищення води, насосів для відкачування води, рятувального обладнання на воді, човнів та човнових моторів;

- пряма бюджетна підтримка уряду України у розмірі $ 22,9 млрд. – для виплати заробітної плати понад 57 тисячам співробітників ДСНС, у тому числі рятувальникам, які працюють у Херсонській області;

- забезпечення питною водою понад 14 тисяч людей, постачання систем фільтрації води для громад у Херсонській та Дніпропетровській областях;

- роздача гарячих обідів 7 тисячам осіб у Херсоні та Миколаєві;

- надання понад 10 тисяч літрів пального для підтримки рятувальних операцій на воді та розподілу екстреної допомоги;

- забезпечення автобусами для евакуації населення.

Крім того, уряд США працює над планом доставки насосів для критичної інфраструктури міста Херсон.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів