Українським морякам дозволили виїзд із країни. Як це працює

Українським морякам дозволили виїзд із країни. Як це працює

Автор: Євген Веселов 27 Вересня 2022 10:23

Із травня 2022 року ми почали відстежувати тему виїзду українських моряків за кордон для працевлаштування. Нагадаємо, що українська морська спільнота ще в травні подала на розгляд Верховної ради України петицію про дозвіл виїзду морякам. Профільний комітет Ради її розглянув і дав практично негативну відповідь: кожен випадок повинен розглядатися окремо, згідно з діючим законодавством.

Моряків це не зупинило, вони подали ще одну петицію. Цього разу Президентові України. Як стало відомо, 11 серпня 2022 року, електронна петиція до Володимира Зеленського щодо дозволу морякам виїзду за кордон набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

25 серпня 2022 року Володимир Зеленський дав відповідь на цю петицію. У ній Президент нагадав, що, згідно з Конституцією, "захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України", і жодних привілеїв у цьому питанні не може бути.

Водночас зазначається, що Зеленський звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням опрацювати порушені в електронній петиції питання, і Кабінет Міністрів України вніс відповідні зміни до «Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Отже, як це працює ?

Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років мають право перетинати державний кордон України, якщо вони прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден або для проходження практичної підготовки на суднах.

Для перетину державного кордону України такі особи повинні надати такі документи:

  • курсанти закладів освіти:
  • посвідчення особи моряка;
  • довідку від закладу освіти щодо направлення курсанта для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором;
  • військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • особи, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до/з морських портів України, та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану:
  • посвідчення особи моряка;
  • суднову роль (список осіб суднового екіпажу) (crew list);
  • підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів;
  • інші особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану:
  • посвідчення особи моряка;
  • підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів;
  • військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Особи, зазначені в підпункті 3 цього пункту, під час перетину державного кордону України повинні мати трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання або лист від судновласника, оператора судна про намір укласти з громадянином України трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання.

Адміністрація судноплавства у дводенний строк з моменту отримання завірених копій документів від осіб, зазначених в абзаці першому цього пункту (крім курсантів закладів освіти), видає таким особам підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів у довільній формі за підписом Голови Адміністрації судноплавства або його заступника, яке містить гербову печатку або на яке накладено кваліфікований електронний підпис.

Особи, зазначені в підпункті 3 цього пункту, після отримання від Адміністрації судноплавства підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів, а також особи, зазначені у підпункті 1 цього пункту, які досягли віку від 18 до 60 років та отримали довідку від закладу освіти щодо направлення курсанта для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором, зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, та отримати дозвіл на виїзд з місця проживання від керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані та резервісти СБУ, Служби зовнішньої розвідки України — дозвіл відповідного керівника) для пред’явлення уповноваженим службовим особам Держприкордонслужби під час перетину кордону.

Ми продовжуємо відслідковувати цю тему, зокрема, як буде працювати запропонована Кабінетом Міністром України схема перетину кордону для моряків, та інформувати про це наших читачів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів