Україна ще ближча до Європи: газ подорожчав до 13,5 гривні за куб

Автор: Альона ШНАБСЬКА 13 Липня 2021 08:48

Чесно: вже страшно й дивитися на ціни на газ, які оприлюднюють українські постачальники

Коли особисто я бачу цифри: 11, 13, відразу згадую Яценюка, який, критикуючи уряд тодішнього прем’єра «Азірова», запевняв: українському народу вистачить свого дешевого газу. От тільки коли Яценюк сам став прем’єром, тоді й забув, про що він говорив. Як і ми забули про те, що куб газу коштував усього 73 копійки (до 30.04.2014 року). І не треба було окремо платити «за трубу».

Не буду зупинятися на політиці, бо більшість знає, в яку кабалу нас затягнули правителі останніх років. Промоніторю червневі та липневі тарифи на блакитне паливо (так і хочеться додати – хай їм грець!).

Нагадаю, що з 1 травня всіх споживачів автоматично перевели на річний тариф, який буде діяти протягом року (й зовсімне важливо, де ви купуєте газ). Але хтось із абонентів, мабуть, ризикнув, сподіваючись на зменшення ціни влітку, й перейшов на місячний тариф.

Так от, у газопостачальників липневі місячні тарифи, які будуть діяти для тих, хто відмовився від річного тарифу на газ, складають від 7,99 (така ціна в декількох постачальників, переглянути можна на сайті gasoteka.ua-energy.org) до 13,47 (!) гривні за кубометр газу.

«Нафтогаз», який продає блакитне паливо більшості українців, підвищив місячний липневий тариф для своїх споживачів на 1,19 гривні в порівнянні з червнем. Вартість одного кубометра в липні складає аж 13,13 (!) гривні за куб. У червні було 11,94.

«Місячна цінова пропозиція відображає загальну тенденцію зростання цін на газ як на українському, так і на глобальному ринках і є індикативною. Ціна “Місячного” підтверджує ефективність річного тарифного плану “Фіксований”, ціль якого – захистити клієнтів від цінових коливань на ринку. Ціна на газ у тарифному плані “Місячний” обумовлена ситуацією на європейському ринку, де ціни на газ є одними з найвищих за останні 4–5 років, і станом на початок червня продовжували зростати. Зазначимо, що ціни на газ в Україні завжди корелюються з цінами на європейських біржах, оскільки наша країна інтегрована в європейський газовий ринок із 2015 року. Україна імпортує 30% від загальних обсягів споживання, тому ціни на газ форму-ються, виходячи з динаміки цін на європейських торгових майданчиках», – коментує таке здирництво «Нафтогаз».

Так чому ж ці 30% роблять нам таку погоду? Де наш «дешевий» газ? Немає та навряд чи буде, дивлячись на політичну ситуацію в ЄС і нашій «інтегрованій країні».

Нагадаю, читачі, що річний тариф «Нафтогазу» (фіксований) складає 7,96 грн за куб, без вартості розподілу (доставки). Він не найменший. У інших постачальників тарифи варіюються від 7,80 гривні за кубометр (у «Агросинтез Трейдинг») до 13,50. Зверніть увагу, що підприємство «Газ АП», із яким укладали договори й мешканці Херсонщини, припинило газопостачання побутовим споживачам із 1 липня 2021 року. В разі, якщо споживачі втрачають постачальника, їх починає обслуговувати «постачальник останньої надії» – той же «Нафтогаз», але за збільшеним тарифом. Тому варто знову укласти договір із будь-яким підприємством, яке вам сподобається своєю ціною.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів