У Миколаєві треба демонтувати 9 багатоповерхівок: рішення – за мешканцями будинків
Фото з відкритих джерел

У Миколаєві треба демонтувати 9 багатоповерхівок: рішення – за мешканцями будинків

Автор: Марина Поліщук 30 Вересня 2023 14:55

У Миколаєві 9 багатоквартирних будинків, які зазнали руйнувань через російські обстріли, підлягають повному або частковому демонтажу. Їхній перелік затвердила нещодавно міська влада, тож тепер – рішення за мешканцями цих будинків.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів від 19.04.2022 № 474 «Про затвердження Порядку виконання робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів» рішенням виконкому міської ради від 24.05.2023 № 350 «Про організацію робіт з демонтажу (повного/часткового) об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок військової агресії Російської Федерації» затверджено перелік житлових будинків, що підлягають демонтажу (повному/частковому), повідомляє пресслужба Миколаївської міської ради.

Повний демонтаж:

1. вул. Заводська, 35/1 (квартири: 1-8)
2. вул. Заводська, 35/3 (квартири: 1-8)
3. вул. Заводська, 35/5 (квартири: 1-27)
4. вул. Логовенка, 6 (квартири: 1-18)

Частковий демонтаж:

1. вул. Крилова, 54 (квартири: 241-280)
2. вул. Погранична, 43 (квартири: 35-70)
3. вул. Генерала Карпенка, 49/1 (квартири: 75-90)
4. вул. Нікольська, 13 (квартири: 11-13, 26)
5. вул. Аляуди, 3 (квартири: 1-2, 3)

Мешканців цих будинків влада просить висловити свою думку з приводу рішення про демонтаж належного їм майна. Відповідна вимога – необхідність отримання згоди власників – прописана в п. 9-7 Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не згодні з рішенням влади: у Миколаєві мешканці зруйнованого будинку самі замовили технічне обстеження будівлі

Свою позицію мешканці зазначених будинків і квартир можуть висловити тільки у письмовій формі. У випадку відсутності письмової позиції власника (співвласника) майна, це буде розцінено як мовчазна згода з урахуванням норм ст. 205 Цивільного кодексу України.

Термін для надання рішення: до 15 жовтня 2023 року. Рішення про згоду (незгоду) можна надіслати на електронну адресу департаменту ЖКГ Миколаївської міськради: obshdgkh@mkrada.gov.ua або здати в паперовому варіанті безпосередньо в департамент ЖКГ за адресою: м. Миколаїв, вул. Адмірала Макарова, 7.

Час роботи департаменту – з 8:30 до 17:00. Контактний телефон: (0512) 47-09-03 (юридичний відділ).

Алгоритм дій для мешканців будинків, які підлягають повному або частковому демонтажу, пояснив заступник міського голови Віталій Луков у коментарі «Суспільному».

«Перший крок – це всі жителі повинні дати дозвіл на демонтаж цих будинків. Наступний крок – це переглянути своє майно, реєстрацію свого майна в державних реєстрах. Це повинні зробити всі, хто хоче отримати компенсацію. Наступний крок – це перебування в реєстрах цього пошкодженого майна. Ми надаємо допомогу, компенсацію, можна через Центри надання адміністративних послуг це зробити. У нас є й громадські організації, які допомагають», – каже Луков.

За його словами, людина має зареєструватися в «Дії». Далі документи вивчає комісія від міської влади й приймає рішення щодо розміру компенсації.

«На даний час сума компенсації залежить від опосередкованої вартості одного житла. Це близько 21 тисячі гривень за 1 квадратний метр. Але ця вартість переглядається державою щоквартально, і поступово вона зростає», – пояснює заступник мера.

Він також акцентує увагу на тому, що дуже важливо отримати згоду на демонтаж будинку від усіх власників квартир.

«Може бути така ситуація, що одна людина впливатиме на майбутнє десятка сімей. Це неприпустимо. Тому ухвалене таке рішення в Миколаєві, де ми будемо використовувати правило мовчазної згоди. Тобто ми будемо повідомляти публічно людей про те, що в них є можливість відмовитися від демонтажу. І якщо людина таку відмову не надала – ми будемо вважати, що вона погоджується на такий демонтаж», – розповів Віталій Луков.

Як повідомляла «Гривна», у селах Шевченківської громади встановили перші повноцінні модульні будинки, обладнані кухнями та туалетом. Виготовляють їх на одному з миколаївських підприємств з використанням екологічних матеріалів. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів