У Херсоні гривня вже перемагає рубль

У Херсоні гривня вже перемагає рубль

Автор: Євген Веселов 20 Октября 2022 13:46

Введення на тимчасово окупованих територіях України рубльової зони було одним із головних завдань російської окупаційної «влади» поряд із запровадженням російського освітнього простору. Це означало би поступову інтеграцію анексованих територій до складу Росії – як економічну, так і соціальну.

Про крах упровадження освітнього простору ми багато писали раніше.

Щодо гривні, то окупаційна адміністрація заявила про паралельний обіг української гривні й російського рубля ще в травні цього 2022 року і тоді ж почала встановлювати занижений курс гривні до рубля. Але останні події з наступом українського війська, примусовою евакуацією цивільних з Херсона, втечею представників окупаційної «влади» на лівий беріг Дніпра сприяли повному краху рубльової зони на Херсонщині.

За рубль 20 жовтня дають на ринку лише 30 копійок! Отже гривня вже перемогла рубль!
А як все починалося…

Спочатку було встановлено курс 2 рубля до 1 гривні. Потім курс ще було штучно знижено, адже 29 червня гауляйтер «військово-цивільної адміністрації» Володимир Сальдо ввів новий курс рубля - за 1 гривню давали 1,5 російських рубля. І вже 6 вересня 2022 року виконуючий обов’язки глави «військово-цивільної адміністрації» Сергій Єлісєєв ввів новий курс гривні. Тепер за одну гривню мали давати 1,25 російських рубля.

Супроводжувалося це все опором населення, бо всі розуміли, що загарбники таким чином обкрадають населення, адже ціни в рублях були нижче ніж ціни в гривнях, при їх загальній високій ціні. Російські військові проводили рейди по торгівельним точкам і забороняли розрахунки у гривні, вилучаючи готівкові українські гроші, тобто банально обкрадаючи людей. Від підприємців вимагали працювати лише за готівковий рубль, забороняючи роботу з терміналом безготівкової оплати.

Але всі ці примусові заходи мали зворотний ефект: вони тільки посилювали відразу до всього російського. На сьогоднішній день можна констатувати, що російський рубль зазнав краху. Адже, за свідченням самовидців, наразі в Херсоні за 1 російський рубль на чорному ринку, який відображає реальну вартість, дають 30 українських копійок. Це при тому, що на вільній території курс на чорному ринку складає майже 38 копійок за 1 російський рубль. Хоча кому потрібен в Україні той "руській" рубль навіть за 30 копійок, нам важко уявити.

Таким чином у Херсоні українська гривня вже перемогла російський рубль, тепер чекаємо на перемогу від Збройних сил України.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів