У Херсоні, де небезпека всюди, провели рейд проти вуличної торгівлі

У Херсоні, де небезпека всюди, провели рейд проти вуличної торгівлі

Автор: Євген Веселов 16 Апр. 2024 19:43

Єдиними офіційними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та агропродовольчі ринки – про це нагадують фахівці Держпродспоживслужби в Херсонській області та йдуть у черговий рейд вулицями Херсона, який постійно під обстрілами.

Тему боротьби зі стихійною торгівлею «Гривна» підіймає не вперше. Позиція Держпродспоживслужби зрозуміла, але чи доречно так дотримуватись літери закону в умовах, коли місто та містяни живуть у постійному стресі? Причому як продавці, так й покупці. Хіба ринок зараз безпечне місце? Безпечних місць немає ніде. 

«В місті особливо стихійну торгівлю не спостерігаю, більш менш торгують у встановлених місцях, – ділиться херсонка Ганна. – Наразі в Херсоні усі, хто торгує будь де – герої».
«Люди виживають, як можуть, щось продають, що виростили самі, а їм штрафи, хіба не можна залишити зараз всіх у спокої і самим, цим перевіряючим, не ризикувати життям. Невже інших справ немає, тільки херсонців ганяти», – розмірковує Леонід. 

Судячи з коментарів херсонців, рейди все ж таки мають ефект. Хоча стихійні риночки по мікрорайонах нікуди не зникли. Вони принаймні не розростаються. А активізація торгівлі пов’язана із сезоном городини. 

16 квітня відразу три служби провели рейд вулицями міста: Поліція Херсонської області, Інспекція з контролю за благоустроєм та Держпродспоживслужба. Це був спільний рейд. 

«Проводиться роз’яснювальна робота серед споживачів про небезпеку харчового отруєння небезпечними продуктами, які реалізуються в антисанітарних умовах у несанкціонованих місцях для торгівлі. Вкотре наголошуємо, що продукти, які продаються в непризначених для цього місцях, із необладнаного належним чином автотранспорту в антисанітарних умовах, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, – це потенційна небезпека для здоров’я споживачів», – повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області і попереджає, що працівники управління продовжать співпрацю з представниками Національної поліції щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі харчовими продуктами на деокупованій території Херсонської області.

Щодо поліції, то 16 квітня вони роз’яснювали торгівцям правила безпеки, нагадували про необхідність реагувати на сигнал повітряної тривоги, про мінну небезпеку. 

«Сьогодні працівники поліції спільно з представниками Інспекції з контролю за благоустроєм та Держпродспоживслужбою відвідали територію Дніпровського ринку, де провели профілактичні заходи, направлені на безпеку продавців та відвідувачів. Дніпровський район, зокрема і територія ринку, постійно потерпають від обстрілів російською армією. Тож аби запобігти небезпечним ситуаціям, поліцейські нагадали торгівельним працівникам та відвідувачам ринку правила безпеки», – йдеться у повідомленні поліції.


Нагадаємо, з гідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля «з рук» на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах і в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У 2024 році прожитковий мінімум складає 2920 грн. 

Фото Держпродспоживслужби, поліції Херсонщини

 

 

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів