«Тримати пасіку стало невигідно»: з якими проблемами стикаються бджолярі на Херсонщині

«Тримати пасіку стало невигідно»: з якими проблемами стикаються бджолярі на Херсонщині

Автор: Ян Ярчук 20 Августа 2024 14:15

У селі Благодатівка, що на Херсонщині, пасічники стикаються з важкими випробуваннями. Наталя Муравчук, староста Благодатівського старостинського округу, розповідає про важке становище місцевих бджолярів.

Її родина вже багато років займається розведенням бджіл. 19 серпня, у День пасічника, родину привітав начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, який і опублікував історію Муравчуків.

«Сьогодні тримати пасіку стало невигідно, – говорить пані Наталя, – Державних програм підтримки пасічників немає, фонди не допомагають, ціни на мед немає».

До того ж багато пасічників стикаються з труднощами навіть із базовими потребами: бджолам елементарно немає що їсти.

Як говорить пані Наталія, цьогоріч, наприклад, акація, що є важливим джерелом нектару для бджіл, почала квітнути, але дощі все зіпсували. Труднощів додає й аномальна спека, що буквально спалює все.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втратив тисячі доларів прибутку: на Одещині пасічник показав купи мертвих бджіл (відео)

Також цьогоріч не було й посівів соняшника. А вивезти вулики кудись у поле в іншу область родина не має можливості.

«Зараз у нас немає посів соняшника. І нікуди не вивезеш, хлопці вивозять десь на Миколаївську область, а такі як ми, любителі, куди нам?», – пояснює жінка.

Через це бджолярі змушені купувати цукор для підгодівлі бджіл, а це відповідно створює додатковий фінансовий тиск.

На сьогодні пасіка родини Муравчуків нараховує близько 60 сімей бджіл. За словами пані Наталії, це невелика пасіка в порівнянні з іншими. Оскільки у селі є люди, які утримують по 100-200 бджолиних сімей, і для них мед  це не просто хобі, а джерело основного доходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мед із гірчинкою: як війна вплинула на бджільництво Херсонщини

Тому без державної підтримки, з урахуванням теперішніх складних умов, багатьом пасічникам доводиться зупиняти свою діяльність або шукати альтернативні джерела доходу.

А проблеми з якістю меду, коливанням цін та несприятливими погодними умовами можуть поставити під загрозу не тільки бізнес бджолярів, але й майбутнє їхньої справи.

Фото з відео Херсонської ОВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів