Ремонтують будинки та систему водопостачання: як на Миколаївщині відбудовують села, понівечені війною (фото)

Ремонтують будинки та систему водопостачання: як на Миколаївщині відбудовують села, понівечені війною (фото)

Автор: Дарина Лапіна 13 Апр. 2024 11:00

Днями у селі Кобзарці Снігурівської громади, що на Миколаївщині, розпочали ремонт 25 будинків, пошкоджених внаслідок обстрілів. Житлові умови буде покращено для 60 місцевих жителів, постраждалих від війни, більшість з яких — люди з інвалідністю, діти, матері-одиначки та люди похилого віку. 

Реалізацією проєкту займається громадська організація «Південна стратегія розвитку». Як сказано на сторінці ГО в соцмережі, підготовчі роботи до початку ремонту тривали всю зиму. 

Так, експерти-інженери організації розробили індивідуальні проєкти ремонтів пошкоджених будинків. Серед видів робіт: відновлення стін, підлоги, даху та відновлення внутрішньої системи водопостачання відповідно до запитів власників помешкань.

Відмітимо, що команда «Південної стратегії розвитку» комплексно допомагає жителям Кобзарців. Цієї зими 75 домогосподарств отримали по 2,5 тонни паливних брикетів з соняшнику. Загалом передано 189 тонн твердого палива. Також найближчим часом буде встановлено нову водонапірну башту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбудовано 22 переправи: нові мости на Миколаївщині – крок до економічного зростання

Ще в одному селі Снігурівської громади працюють над відновленням питного водопостачання.

В 2022 році село Євгенівка було окуповано та зазнало масованих артилерійських обстрілів, адже перебувало в епіцентрі бойових дій. Це призвело до значного руйнування мереж водопостачання. Зокрема прямим влучаннями було зруйновано насосну систему.

Тривала окупація села та відсутність доступу до своєчасного обслуговування призвели до непридатності відновлення обладнання, яке вціліло. Ситуація була ускладнена наслідками підтоплення та зміною підземних вод. В той же час система вуличних водогонів збереглась.

Інженери «Південної стратегії розвитку» розробили проєкт для вирішення проблеми з відновленням питного водопостачання у селі. Станом на 2 квітня, він на етапі завершення.

Спеціалісти виконали буріння свердловини глибиною 70 метрів, закуплено та під’єднано до неї насосну систему. Крім того, спеціалісти встановили систему управління подачею води. Вона дозволить запобігти холостій роботі насосного обладнання, заощадить електроенергію та водні ресурси засушливого степового півдня.

«Уже за місяць у співпраці з CORE буде встановлена водонапірна башта висотою 15 метрів та обсягом 15 кубічних метрів. Після цього її з’єднають з мережею водопроводу, що на щастя збереглася. Більш ніж 700 мешканців села Євгенівка, які вже повернулися у власні домівки після деокупації правобережжя, отримають постійний безперебійний доступ до якісної питної води», - йдеться в повідомленні організації. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На правобережній Херсонщині – 9 повністю зруйнованих сіл: чи будуть їх відновлювати?

Проєкт реалізовано ГО «Південна стратегія розвитку» Southern Development Strategy у співпраці зі спільним офісом DanChurchAid та Kirkens Nødhjelp в Україні за фінансової підтримки #UkraineHumanitarianFund Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.

Фото зі сторінки ГО «Південна стратегія розвитку» у Facebook.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів