У Запорізькій області до 8 років ув’язнення засудили українця-зрадника. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну він добровільно пішов на співпрацю з окупантами та очолив створений ними орган влади. У цій історії, зважаючи на реалії сьогодення, немає нічого дивного. Але є один нюанс: чоловік, про якого йдеться в рішенні суду, завдяки місцевим партизанам – уже небіжчик.
16 лютого пресслужба Запорізької обласної прокуратури повідомила, що громадянина, який очолив псевдоорган в окупованому смт Михайлівка Василівського району визнано винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Його засуджено до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на 10 років та з конфіскацією всього належного майна.
«Прокурори в суді довели, що у квітні 2022 року мешканець селища Михайлівка Василівського району залишився на тимчасово окупованій території Запорізької області та добровільно погодився на пропозицію окупантів очолити незаконно створений орган влади», – зазначає пресслужба прокуратури.
Йдеться про Івана Сушка, повідомляє місцевий інтернет-сайт «РІА Мелітополь».
«Так, так. Це не помилка. Колаборант уже небіжчик. За неофіційними даними, на той світ його відправили партизани, підірвавши зрадника в момент, коли той сів в особистий автомобіль», – пише видання.
Журналісти розповідають, що кар'єра Івана Сушка при окупантах була запаморочливою, але швидкоплинною. Він пройшов шлях від тамади й співробітника Будинку культури до голови окупаційного псевдооргану влади – Михайлівської військово-цивільної адміністрації.
Колаборант Іван Сушко. Фото з відкритих джерел
За словами місцевих жителів, їхній тамада-гауляйтер і в мирний час демонстрував любов до «руського міра», роз'їжджаючи селом з георгіївською стрічкою. Також відомо, що у 2015 році він балотувався в депутати селищної ради від «Опозиційного блоку».
Наприкінці літа минулого року Сушко надто активно почав готуватися до проведення псевдореферендуму. Колаборант змушував односельців брати участь у фейковому шоу та всіляко їм погрожував.
24 серпня українські ЗМІ масово повідомили про влучну роботу партизанів на тимчасово окупованій частині Запорізької області. Зокрема, йшлося про те, що невідомі підірвали автомобіль колаборанта Сушка. Деякий час зрадник у критичному стані перебував у лікарні, але невдовзі помер. Це підтвердив і представник окупаційної «адміністрації» Запорізької області Володимир Рогов.
Скріншот з телеграм-каналу колаборанта Володимира Рогова
Для російський окупантів Сушко став «героєм часу». Вони навіть увічнили його в муралі: зобразили покійного з пілоткою на голові на стіні одного з корпусів фейкового навчального закладу МГУ (неіснуючий «Мелитопольский государственный университет» – той самий, «студентом» якого загарбники зробили викраденого в Херсоні єнота).
Мурал на стіні фейкового МГУ. Фото: ria-m.tv
Тож до вироку колаборант Іван Сушко так і не дожив. Однак документів, які підтверджують факт смерті гауляйтера, в українських правоохоронних органів не було, пише «РІА Мелітополь». Тому судові справи щодо Сушка тривали.
«Думаємо, гауляйтерам Галині Данильченко, Євгену Балицькому та іншим це гарний урок. До вироку вони теж можуть не дожити. Поки суд і діло, партизани приведуть у виконання свій вирок зрадникам», – резюмує видання.
Ми зі свого боку до списку зазначених відомих колаборантів тимчасово окупованої частини Запорізької області можемо додати прізвища зрадників Херсонщини, починаючи з Володимира Сальдо та його поплічників. Усі вони теж можуть не дожити до офіційного рішення суду.
Колаборант Кирило Стремоусов. Фото з відкритих джерел
У цій історії прослідковується ще одна паралель з колаборантами Херсонщини. Ідеться про мертвого вже Кирила Стремоусова, відомого херсонського любителя Росії. Нагадаємо, що 9 листопада 2022 року, перед звільненням правобережної частини Херсонщини, згідно з повідомленнями в росЗМІ, Стремоусов загинув у ДТП поблизу Генічеська.
Проти Стремоусова теж відкрито справу – його звинувачують у державній зраді в умовах воєнного стану та добровільному зайнятті посади в незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території. У січні цього року в Центральному райсуді Миколаєва відбулося підготовче судове засідання за обвинуваченням Стремоусова. У суді прозвучало, що на засідання його викликали шляхом публікації відповідного оголошення в газеті «Урядовий кур’єр», пише «НикВести».
Інформація про виклик Стремоусова до суду в січневому номері 2023 року газети «Урядовий кур’єр». Фото: nikvesti.com
Днями стало відомо, що справу проти Стремоусова для розгляду перенаправили з Миколаєва до Малиновського районного суду міста Одеси. Про це стало відомо з Ухвали Верховного Суду України. У рішенні суду зазначено, що «учасники судового провадження не з'явилися у судове засідання, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень та клопотань про відкладення дати розгляду подання не надійшло».
До речі, судову справу проти колаборанта Володимира Сальдо теж передали в Малиновський райсуд Одеси.
Вочевидь, як і в історії із запорізьким колаборантом Сушком, українські правоохоронні органи не володіють документами, що підтверджували би факт смерті Кирила Стремоусова. Тож судові засідання в розгляді справи проти нього триватимуть.
Тэги: