Урожай під обстрілами: Херсонщина поки не здатна годувати країну овочами й фруктами

Урожай під обстрілами: Херсонщина поки не здатна годувати країну овочами й фруктами

Автор: Ян Ярчук 05 Июня 2024 10:00

Сезон фруктів та ранніх овочів у самому розпалі. Традиційно до великої війни найбільшими експортерами врожаю були Херсонська та Запорізька області. Хоча обсяги врожаю певною мірою й збільшують, проте про довоєнні показники все ще не йдеться.

Про те, яка ситуція на ринку зараз і як компесують нестачу херсонських фруктів та ягід в «Медіацентрі Україна – Укрінформ» розповів Дмитро Соломчук, народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

За його словами, обсяги врожаю на Херсонщині потроху стали відновлюватися. Зокрема, збільшилися посіви кавунів та інших культур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівна на Херсонщині: скільки посадили кавунів і картоплі та чим допомогли інші області

Але от з садівництвом та ягідництвом ситуація складніша.

«Ці культури потребують стабільного поливу впродовж всього сезону і не один рік підряд. І там ці насадження зменшуються. Але є багато фермерів з центральної та західної частини України, які почали займатися як ягодами, так і фруктами та овочами. Ситуація, як на мене, повністю стабільна. І ціна на овочі знизилася, порівняно з 2022-2023 роками», – говорить Дмитро Соломчук.

Водночас, за словами Дмитра Соломчука, є інша проблема: як і в минулому році, так і цьогоріч, не вистачає овочесховищ, холодильників для овочей довготривалого зберігання. 

«Це питання дуже складне для аграріїв, бо це дороге виробництво. В кожному регіоні їх має бути багато. За минулий рік, наскільки мені відомо було збудовано десь 12-15 нових сховищ, але це однаково мало», – наголошує нардеп.

Як писала «Гривна» силами працівників одного з підприємств на Херсонщині посаджено 50 га черешні від суперраннього до суперпізнього сортів. Скільки вдасться зібрати врожаю, поки на підприємстві не можуть сказати, але планують не менше, ніж торік — 200 т ягоди. До війни площа саду господарства сягала 400 га, зараз вдалося зберегти 160 га. Основні культури — персик, черешня, слива. За прогнозами, цього сезону продукції буде не набагато більше, ніж торік, і ціна буде нижчою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезон херсонської черешні відкрито: врожай буде на рівні минулого року, проте ціни обіцяють нижчі

Щодо херсонських кавунів, то цього року фермери області обіцяють зібрати в 5 разів більше. Якщо торік їх вирощували на площі в 200 га, то вже цього року – на площі в 1000 га. Зокрема, 570 га посадили у Високопільській, Бериславській, Дар’ївській, Херсонській та в Музиківській громадах.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів