Складнощі бронювання та відсутність заробітку: Віталій Кім – про проблеми аграріїв Миколаївщини

Складнощі бронювання та відсутність заробітку: Віталій Кім – про проблеми аграріїв Миколаївщини

Автор: Дарина Лапіна 23 Июня 2024 12:30

Миколаївські аграрії продовжують втрачати прибутки через проблеми з логістикою. За словами начальника Миколаївської ОВА Віталія Кіма, нині фермери області, хоча і працюють в плановому режимі, не заробляють, а виживають. 

Про це очільник МОВА розповів в ефірі телемарафону «Єдині новини». 

«Аграрії можуть і працюють планово. Більше 86% земель використовується. Проблема в тому, що вони працюють, а мають заробляти. Через відсутність логістики (миколаївських – авт.) портів, через ускладнений експорт через одеські порти та високу ціну логістики, наші аграрії зараз виживають», - зауважив Віталій Кім.

Він також розповів про нинішню ситуацію навколо портової інфраструктури області. За словами голови МОВА, порти Миколаївщини досі є в планових цілях росіян, однак останнім часом обстрілів портів області (крім Очакова) не було. 

«В Миколаївській області їм (росіянам – авт.) простіше, вони зараз контролюють вихід з порту, тому їм не треба знищувати його для того, щоб ми не могли ним користуватися. Вони просто заблокували на зараз вихід з порту, тому що він поруч з Кінбурнською косою», - розповів Віталій Кім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог атакував усі порти Чорноморського регіону: генпрокурор – про обстріли Одещини

Очільник МОВА торкнувся й теми мобілізації та бронювання працівників фермерських господарств.

«Є така проблема, тому що фермери і люди, які працюють на сільгосптехніці, вони ж механіки. Я відповім так: зміни є до законодавства і до повноважень – хто подає на бронювання по мобілізаційному завданню. Тому в мене документи на столі не лежать жодні. Якщо заходить комплект будь-який, який відповідає чинному законодавству, воно йде на бронювання  без обговорень.

Та є проблема, яка полягає в тому, що деякі підприємства не можуть створити комплект, бо там є певні параметри: зарплатня, відсутність боргу перед податковою, кількість людей. Тому всі, хто підпадають (під ці параметри – авт.) вони автоматично йшли на бронювання», - підсумував начальник Миколаївської ОВА.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вчитимемо на тракторах їздити вже і жінок»: фермери Одещини нарікають на нестачу працівників

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів