Що відбувається на правобережжі Херсонщини: окупанти готуються до втечі чи до битви за Херсон?

Що відбувається на правобережжі Херсонщини: окупанти готуються до втечі чи до битви за Херсон?

Автор: Марина Поліщук 17 Октября 2022 09:00

Після заяв місцевих колаборантів про евакуацію, а радше депортацію (яку вони назвали «поїхати на відпочинок») населення правобережної частини Херсонщини увага до театру бойових дій в напрямку Херсона значно зросла.

Головним питанням на сьогодні залишається одне: коли буде звільнено Херсон? Прямої відповіді, звісно, ніхто не дасть. Однак, проаналізувавши доступну наразі інформацію, яка стосується південного фронту, певні висновки для себе може зробити кожен.

ОКУПАНТИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ВТЕЧІ...

16 жовтня стало відомо, що російські окупанти розпочали процес евакуації з правобережжя Херсонської області так званих «державних» установ. Про це у вечірньому зведенні повідомив Генштаб ЗСУ.

«За наявною інформацією, з Херсона на тимчасово окуповану територію АР Крим вивозять співробітників та майно банків і пенсійного фонду», – зазначено в повідомленні.

При цьому диктатор Путін сподівається, що російські військові триматимуть Херсон, щоб він зміг «зберегти обличчя», але окупанти РФ очікують втечі та вивозять награбоване. Про це написав радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк у Twitter.

«Путін очікує, що російські військові вгризатимуться в Херсон зубами, щоб вождь міг „зберегти обличчя“. Але вони зайняті: ділять і вивозять награбоване в очікуванні втечі. Так буває: коли мародерство стає частиною системи, для дисципліни та бойового духу не залишається місця», – повідомив Подоляк.

Про те, що російські загарбники мають план покинути Херсон, каже й колишній співробітник СБУ та консультант Комітету ВР України з питань національної безпеки та оборони Іван Ступак.

«Російське командування ще місяць тому звалило з Херсона, сказало „ви тут тримайтеся“ і переїхало на лівий берег, щоб бути в більшій безпеці.

Тобто зараз їм дуже важко. І я схиляюся до думки, що в них є плани залишити Херсон і сказати, що „не так нам це було й потрібно, там було агресивне середовище, укробандерівці всюди, тому ми вирішили відійти далі й зайняти більш вигідні рубежі“. Це можливо. Але я бачу, що Кремль стримується виключно з політичних мотивів. Це єдиний великий здобуток Кремля, Путіна за вісім місяців війни».

Одночасно Ступак стверджує, що ЗСУ мають бути обережними під час деокупації Херсона, бо «може бути підстава» з боку окупантів:

«Усі ці історії, що ми можемо вийти, „треба евакуюватися“ – можливо, так воно і є. А можливо, як варіант, це такі хитрощі від росіян, щоб спровокувати активніше [діяти] наших військових. «Все, росіяни виходять, побігли звільняти Херсон», а там може бути пастка. Можливі провокації з обстрілом цивільних. Коли вони вишикуються в колони, коли вони будуть начебто виїжджати з Херсона, росіяни їх обстріляють, а скажуть, що це «укробандерівці обстріляли», як це було в Запорізькій області на пункті перетину лінії розмежування. Тобто це також може бути підстава. Треба бути дуже обережними з цими викрутасами від росіян».

...ЧИ ДО БИТВИ ЗА ХЕРСОН?

У той же час херсонський військовий оглядач, політолог Володимир Молчанов каже, що окупанти готують нову лінію оборони, зводячи укріплення в балці річки Вірьовчина під Херсоном. А ще вони знову відновлюють альтернативну переправу з барж під Антонівським мостом. Тобто російські війська готуються до вирішальних боїв за Херсон?

«Окупанти будують лінію оборони по Вірьовчиній балці фронтом на північний захід, з повнопрофільними окопами і капонірами під техніку. Це добре чи погано?» пише Молчанов на своїй сторінці в соцмережі.

І сам дає відповідь на це запитання:

«Добре, що [ворог] цілком серйозно розцінює перспективи втрати не лише поточних позицій в районі Правдиного-Благодатного-Зеленого Гаю, а заразом і Томиної Балки, Станіслава і навіть Білозерки з Комишанами, але й своєї улюбленої іграшки – Чорнобаївського аеропорту.

Погано, що навіть після [можливої] втрати цих ключових позицій вони планують триматися по останньому природному рубежу перед Херсоном».


Володимир Молчанов позначив на карті, де саме окупанти будують лінію оборони

Молчанов також повідомив, що окупанти знову відбудовують баржовий міст під Антонівським мостом. Але цього разу переправу роблять шириною в дві баржі, борт до борту.

«Якщо добудують – ширина переправи дозволить рухатися у дві смуги, тобто одночасно у двох напрямках. Це видається ідіотизмом – баржі, тим більше зварені палубами, не вийде, як понтони в Дар’ївці, розтягувати на ніч для зменшення ризику. Але логіку треба шукати все одно», – пише аналітик.

На його думку, можливо, російські окупанти сподіваються (або ж мають якісь відомості) на нерегулярні поставки українським бійцям високоточних снарядів. Тобто ворог, ймовірно, розраховує, що встигне авральними темпами побудувати цю переправу й так само швидко перекинути з лівого на правий берег свої невичерпні резерви.

«Як варіант: чутки про залишення Херсона є рашистською дезінформацією, з надією, що їхню новобудову ЗСУ не чіпатимуть з розрахунку якнайшвидше позбутися окупантів на правому березі. А коли замість очікуваної втечі мостом на правий берег поїде незліченна орда, буде пізно», – припускає Молчанов.

Аналітик зазначає, що в цій ситуації поганою для нас новиною є те, що кількості барж для окупантів виявилося достатньо для побудови такої широкої переправи. Нагадаємо, що рашисти викрали флот компанії «Грейн-Трансшипмент», який базувався в Херсоні на території П’ятого затону. За словами директора компанії, всього там було 15 суден, зокрема й баржі. Ймовірно, саме їх ворог і використовує для побудови переправи.

«Хороша новина – вони [баржі] все-таки мають властивість закінчуватися, і на відміну від понтонів, завезти нові в акваторію між Новою Каховкою і Очаковом неможливо. Тобто їх треба понищити й подякувати ворогу, що люб'язно зібрав їх в одному місці», – робить висновок Молчанов.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів