«Що вам сказати – біда та й усе». Як жителі Антонівки виживають під обстрілами, без світла та води

«Що вам сказати – біда та й усе». Як жителі Антонівки виживають під обстрілами, без світла та води

Автор: Марина Поліщук 24 Янв. 2023 11:40

23 січня російська армія знову обстріляла селище Антонівка поблизу Херсона. Пролунало щонайменше шість вибухів. На жаль, від ураження уламками загинув чоловік, про це повідомив голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.

«Уникнути трагедії не вдалося. Російські снаряди влучили у будівлю, що в смт Антонівка. Уламки снарядів не лише розбили вікна та понівечили стіни на подвір'ї загинув чоловік. Його життя забрав уламок ворожого боєприпасу, випущеного росіянами по мирним жителям», – написав очільник ОВА в телеграм-каналі.

Антонівку щодня обстрілюють російські військові з лівого берега Дніпра, адже селище у них – мов на долоні. При цьому жителі Антонівки вже третій місяць – без світла та води.

«Це дуже небезпечні райони міста», – каже про Антонівку та сусідню Кіндійку керівниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова. Вона, до речі, теж раніше жила в Антонівці – на початку вторгнення її будинок підпалили окупанти.

«Працівники наших комунальних підприємств не мають можливості там працювати через обстріли. Налагодити в Антонівці та Кіндійці енергопостачання зараз нереально. Чесно про це кажемо людям і теж закликаємо евакуюватися. Подача води в Антонівку, Кіндійку, Східне, Садово відбувається за допомогою генераторів. Газопостачання в Антонівці за сприяння «Херсонгазу» вдалося відновити», – розповіла нещодавно Лугова в ексклюзивному інтерв’ю Гривна.UA.

Про те, як в Антонівці виживають люди та як розв'язують свої побутові проблеми, пише «Суспільне».

Людмила Фатєєва носить важкі ємкості з водою щодня. Говорить – якби електроенергія була хоч іноді, то було би легше.

«Що вам сказати – біда та й усе. Я знаю, що комусь гірше в 100 разів. Але хоча б погодинно світло вмикали, щоб ми з цими бочками не ходили. У мене руки, як у мавпи, просто не можу. Я знаю, що я така не одна. Тому чекаємо», – каже жінка.


Жінка набирає воду зі свердловини в пляшки, бо в селищі третій місяць відсутні світло й вода. Антонівка, 21 січня 2023 р. Фото: Владислав Купрєєв/Суспільне Херсон

У селищі залишилися переважно пенсіонери, хворі та маломобільні люди, розказує пані Людмила. Жінка разом із сином з інвалідністю теж не виїжджає з Антонівки. Найголовніша проблема, каже, фінансова – з літа не отримувала ні пенсії, ні виплати по інвалідності. Живуть завдяки гуманітарній допомозі, яку роздають волонтери. Ще одна з причин, чому не може виїхати, – догляд за тваринами.

«У мене був усього один собака, а зараз у мене сім. У мене 15 котів, це не враховуючи, що я ходжу та всіх, кого кинули, підгодовую. Коли гасять щодня, коли вогненні ракети летіли й усе горіло за городом, то кожен раз збираю сумку», – розповідає Людмила.


Пошкоджений унаслідок обстрілів дах в одному з будинків. Антонівка, 21 січня 2023 р. Фото: Владислав Купрєєв/Суспільне Херсон

Залишається вдома й Людмила Нестеренко. Жінка доглядає сестру з інвалідністю. Розказує, попри те, що в селищі небезпечно, про виїзд навіть не думала. Людмила жаліється – немає де сховатися від російських обстрілів. У листопаді під час одного з них жінка травмувалася – зламала руку.

«У нас немає ні погреба, нічого. Ми просто сидимо на ліжку й чекаємо, як воно все пройде», – розповіла Людмила Нестеренко.


Побут одного з будинків у селищі, яке третій місяць живе без світла, води та газу. Антонівка, 21 січня 2023 р. Фото: Владислав Купрєєв/Суспільне Херсон

Пані Людмила показує дрова, які тиждень тому отримала. Радіє, що ще місяць зможе опалювати будинок.

«Ці я відібрала, і їх можна зараз топити. Ті треба порубати. Я думаю, може, вистачить. Залишився ж місяць. Може, потеплішає. Поколю ці дрова потім. А може, уже закінчиться це пекло», – каже жінка.


Жителька селища отримала дрова, щоб опалювати будинок. Антонівка, 21 січня 2023 р. Фото: Владислав Купрєєв/Суспільне Херсон

Вулиці Антонівки порожні, люди намагаються зайвий раз із дому не виходити, у селищі не працюють магазини, розповідає місцева жителька і волонтерка Катерина Альохіна. Збираються люди лише тоді, коли привозять хліб і гуманітарну допомогу.

«На зараз в Антонівці не працює ні один магазин, скупитися неможливо. Стихійно хтось може заїхати та привести молоко або ще щось. Щоб скупитися, треба їхати в місто. Автобуси ходять, але рідко. Людям страшно покидати свої домівки, бо прильоти є і в Антонівку, і в місто. Важко їхати, бо через Дніпро видно дорогу», – розповіла Катерина Альохіна.

Багато будинків в Антонівці зруйновані, заселені лише 500, каже волонтерка. Ті, хто лишився, приглядають за майном сусідів, у селищі трапляються випадки мародерства.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: