На деокупованій Херсонщині працюють лише 30% аграріїв, а на лівобережжі підприємства розбомблені та пограбовані

На деокупованій Херсонщині працюють лише 30% аграріїв, а на лівобережжі підприємства розбомблені та пограбовані

Автор: Ганна Власенко 21 Ноября 2023 11:20

Попри важки випробування та небезпеку, аграрії Херсонщини працюють, вирощують та збирають урожаї зернових, бобових культур та овочів.

Про досягнення та плани аграріїв Херсонщини на брифінгу розповів начальник херсонської ОВА Олександр Прокудін.

За його словами, фермери та сільгоспвиробники вже зібрали понад 125 тисяч тон зернових та бобових культур. Овочів зібрано понад 87 тисяч тон.

Заплановано засіяти 64 тисяч гектарів озимими культурами. Вже посіяно культур на 37 тисячах гектарів, з них – на 27 тисячах посіяна пшениця.

На деокупованій Херсонщині на сьогодні працюють лише 30% фермерів, а на лівобережжі – лише повідомив «Новинам Приазов’я» керівник Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонщини Олександр Гордієнко. 

«Я мешкаю у Бериславі, це пряма лінія з правим берегом, де все обстрілюється. Далі все заміновано. Всі, хто пробував сам зайти в поле, у всіх летальні випадки, люди підриваються на техніці та прямо з технікою і гинуть. Сьогодні ситуація така – лівобережна Херсонщина працює максимум на 25%. Допомога потрібна фермерам. Всі наші підприємства розбомблені. У кого не розбомблені, у тих розграбовані», – зазначив Гордієнко.

Як повідомив Олександр Прокудін, наразі сапери обстежили та розмінували 5,6 тисяч гектарів деокупованої Херсонщини, з них 4,7 тисяч – поля. Знищено понад 2,5 тисячі вибухонебезпечних предметів.

Раніше «Гривна» повідомила, що нацгвардійці на Херсонщині розмінували 84 кілометри ліній електромереж.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів