Сальдо хвастає новим врожаєм: куди окупанти вивозять і кому продають крадене зерно з ТОТ Херсонщини

Сальдо хвастає новим врожаєм: куди окупанти вивозять і кому продають крадене зерно з ТОТ Херсонщини

Автор: Дарина Лапіна 15 Июня 2024 12:30

На тимчасово окупованій частині Херсонської області російські загарбники за допомогою місцевих колаборантів продовжують красти українське золото – нашу пшеницю.

Окупаційна влада хвалиться цьогорічним врожаєм, всупереч бойовим діям та за відсутності системи зрошення, цинічно забуваючи додати, що всі ці жахіття на територію області принесла росія. Тим часом херсонських аграріїв, що знаходяться в окупації, змушують продавати збіжжя за заниженими цінами.

Днями гауляйтер ТОТ Херсонщини Володимир Сальдо заявив, що аграрії області розпочали збирання озимих та ранніх ярих культур — зерна, гороху та ячменю. За його словами, врожай вже зібрали з 7,3 тисяч га полів.

Цинічності висловлювань Сальдо немає меж. Херсонський гауляйтер прямо каже, що аграрії пристосувались до відсутності поливу та постійних обстрілів, не згадуючи про те, що така ситуація склалась через напад росії та її військову агресію.

«З урахуванням надзвичайних умов, у яких доводиться працювати нашим сільським трудівникам, це непоганий старт збиральної кампанії. Прогноз збирання врожаю-2024 підвищено до 1,2 млн тонн, що не набагато менше, ніж було фактично зібрано минулого року. Херсонські сільгоспвиробники змогли пристосуватися до роботи за постійних обстрілів і без зрошення – ось справжній трудовий подвиг!», - цитуємо Сальдо в перекладі з мови окупанта.

Тим часом українське зерно, зібране нашими фермерами на окупованій частині Херсонщини, російські зайди масово вивозять за кордон. І активно сприяє цьому все той же Володимир Сальдо. Він та  спеціально створена локальна комісія надавали погодження російським компаніям на експорт української сільгосппродукції за кордон з нульовою або зниженою вивізною ставкою митного збору. Протягом 2023 року за створеною російською владою системою квот низка російських експортерів вивезли з Херсонської області щонайменше 34 тисячі тонн збіжжя на суму 6,2 мільйона євро.

Про це йдеться у спільному розслідуванні «Схем» (проєкт Радіо Свобода), Білоруського розслідувальницького центру та видання Verstka, що базується на витоку документів із окупованої частини Херсонської області.

Так, херсонське збіжжя експортували до Азербайджану, Туреччини, Сирії та Ірану, а горох із окупованого Криму – до Іспанії.

Наприклад, 22 травня активісти руху «Жовта Стрічка» повідомили про переміщення контейнерів із зерном до Республіки Карелія, передають «Новини Приазов’я». 

За даними руху опору, ці контейнери належать логістичним компаніям Китаю та Казахстану. «Окупанти використовують крадене зерно з України як своєрідну «валюту» для розрахунку за імпорт підсанкційних товарів», – пише «Жовта стрічка».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти змушують херсонських фермерів платити данину, а натомість зерно вивозять вглиб Росії

Редакторка видання «Важные истории», заснованого журналістами з Росії, Алеся Мароховська розповіла «Новинам Приазов'я», що всього на окупованих територіях за останні 2 роки з'явилося майже 900 компаній, половину з яких зареєстрували підприємці з Росії. Власники решти – це місцеві жителі, яких переважно змушують перереєструвати бізнес за російським законодавством, каже журналістка.

За її словами, торгівля зерном відбувається переважно за готівку. Місцевих жителів змушують його продавати за заниженими цінами. Після цього окупанти перепродають його далі, зокрема, іншим російським компаніям.

Тим часом росія продовжує обстрілювати українські порти та аграрну інфраструктуру. Як нещодавно повідомляла «Гривна», отримана українськими правоохоронцями інформація дозволяє стверджувати, що росія не просто намагається знищити українське зерно та спровокувати зростання цін на світових ринках, а й замістити своєю продукцією зірвані поставки з України.

Генпрокурор України Андрій Костін зауважив, що Україна продовжує розслідувати викрадення росією нашого зерна. В ході цих проваджень українські прокурори вже отримали ордери на арешт понад 20 суден та скерували до суду 20 обвинувальних актів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог атакував усі порти Чорноморського регіону: генпрокурор – про обстріли Одещини

На головній світлині: збір врожаю на ТОТ Херсонщини, фото опублікував гауляйтер Сальдо. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів