Окупанти змушують херсонських фермерів платити данину, а натомість зерно вивозять вглиб Росії

Окупанти змушують херсонських фермерів платити данину, а натомість зерно вивозять вглиб Росії

Автор: Ян Ярчук 23 Май 2024 15:30

Нові способи наживи від окупантів. Аби продати тогорічний врожай фермерам на тимчасово окупованих територіях Херсонщини доводиться платити обов’язкову данину місцевим колаборантам. А це – 10-15% від заробітку. 

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Якщо аграріям все ж вдається реалізувати свою продукцію без так званого «дозволу», на них чекають проблеми із законом. Зокрема окупанти погрожують призовом до російської армії або підвалом, що є поширеною практикою на ТОТ.

Мало того, при закупівлі добрив для вирощування нового врожаю фермерів також зобов’язують сплатити відсоток колаборантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти проводять реформу влади на Херсонщині та викидають із крісел місцевих колаборантів

У Центрі національного спротиву також говорять про одну зі схем наживи на місцевих фермерах, що працює ще від початку окупації. Йдеться про так звані фірми-прокладки, виключно через котрі можна збувати свою продукцію за фіксованими цінами, які, звісно, нижче ринкових.

«Далі збіжжя передається дотичним до гауляйтерів структурам, які перепродують її за ринковими цінами й забирають різницю», – пише ЦНС.

Тобто, мало того, що херсонські фермери на ТОТ в надважких умовах вирощують свою агропродукцію, так ще й змушені продавати її за безцінь російським загарбникам. А ті натомість перепродають та вивозять її далі на Росію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупаційна влада визнає, що неспроможна забезпечити врожай на ТОТ Херсонщини

Так, активісти «Жовтої стрічки» фіксують, що окупанти вивозять контейнери зерном з Херсонщини на територію Росії:

«Активісти руху «Жовта Стрічка» повідомляють про переміщення контейнерів із зерном до Республіки Карелія. Дані контейнери належать логістичним компаніям Китаю та Казахстану, які є буферною зоною в обході санкцій та постачанні матеріалів з інших країн».

До того ж зазначається, що крадене українське зерно загарбники використовують як «валюту» для розрахунку за імпорт підсанкційних товарів.

Колаж Центру національного спротиву

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів